r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Szybkie ładowanie w iPhonie 8 jest wolniejsze niż zwykłe w iPhonie 7?

Strona główna AktualnościSPRZĘT

We wrześniu zaprezentowane zostały nowe urządzenia Apple'a, a wśród nich budzący najwięcej emocji iPhone X oraz bardziej klasyczne we wzornictwie iPhone 8 oraz 8 Plus. O ile model X stanowi nowy rozdział jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, o tyle w przypadku modeli z ósemką w nazwie liczyć można niemalże tylko na wewnętrzne zmiany względem poprzedników. Wśród nich znalazło się między innymi szybkie ładowanie, jednak jak sugerują doniesienia części użytkowników, wcale nie jest ono tak szybkie – ale czy na pewno?

Okazuje się bowiem, że w praktyce naładowanie do pełna najnowszego iPhone'a Plus może nawet zająć więcej czasu niż w przypadku iPhone'a 7 Plus, który ma zresztą bardziej pojemny akumulator. Dowodem mogą być zamieszczane przez zaskoczonych użytkowników nagrania w Sieci. Poniżej widać na przykład, iż iPhone 8 Plus ładuje się do pełna w nieco ponad 2 godziny, a starszy model potrzebuje na to kilkanaście minut mniej, a przypomnijmy, że owego szybkiego ładowania nie obsługuje.

Sytuacja jest tym bardziej zaskakująca, że aby skorzystać z szybkiego ładowania w najnowszym smartfonie Apple'a, trzeba do niego oddzielnie dokupić właściwą ładowarkę i przewód, bowiem w zestawie otrzymujemy tylko standardową, która jest dużo mniej wydajna. Narażeni więc jesteśmy na dodatkowe koszty po zakupie jednego z najdroższych smartfonów, ale w zamian nie otrzymujemy ładowania, które przy dzisiejszych standardach można by określić mianem szybkiego.

r   e   k   l   a   m   a

Sytuacja wydawałaby się oczywista, gdyby nie fakt, iż inni użytkownicy najnowszego smartfona Apple'a mają zupełnie inne spostrzeżenia. Na poniższym filmie widać na przykład, iż nowy iPhone 8 Plus faktycznie ładuje się do pełna w niecałe 2 godziny, ale za to iPhone 7 Plus potrzebuje na to ponad 4 godziny, co sprawia, że poprzednie nagranie jest co najmniej ciekawe, ale głównie w kwestii szybkości ładowania starszej generacji iPhone'a. Wiele wskazuje więc na to, iż iPhone 8 rzeczywiście szybkie ładowanie obsługuje, a wątpliwości części Internautów mogą wynikać ze specyficznych warunków testów w konkretnych przypadkach.

Niezależnie od tego powraca jednak temat kosztów, jakie użytkownik musi ponieść, aby cieszyć się z szybkiego ładowania w iPhonie 8 oraz 8 Plus. Przypomnijmy, iż najtańsza wersja najnowszego telefonu Apple'a kosztuje w oficjalnej polskiej dystrybucji niespełna 3500zł, a do tego wciąż trzeba dokupić odrębną ładowarkę i przewód – w przypadku oryginalnych urządzeń Apple'a łącznie za absurdalną kwotę 378zł z kablem o długości jednego metra lub nawet 428zł w przypadku 2-metrowego przewodu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.