Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

19.02.2011 13:51

Rekordowa wartość giełdowa firmy Apple, Chrome beta 10 i 2 mln pobrań Internet Explorera 9 RC - to jedne z najciekawszych informacji minionego tygodnia. Co jeszcze działo się w wielkich firmach?

Najprzyjemniejszą wiadomością dla firmy Apple było zapewne ogłoszenie wartości giełdowej spółki. Wyprzedziła ona o 100 mld dolarów Microsoft i sięga obecnie ponad 330 mld dolarów. Oczywiście, wartość giełdowa nie przekłada się na twardą gotówkę. To jedynie miernik zaufania ze strony inwestorów i akcjonariuszy. Kolejna wiadomość dotyczy e-sklepu App Store, w którym pojawiła się możliwość subskrypcji. Jest to związane między innymi z wprowadzeniem dziennika The Daily dla urządzeń z systemem iOS. Z kolei w Mac App Store pojawiła się pierwsza aplikacja Microsoftu. To program umożliwiający łączenie Maka ze smartfonem z systemem Windows Phone 7.

Google również wprowadził zmiany w płatnościach - dla wydawców. Poza tym firma wydała kolejną betę Chrome 10 i udostępniła wersję deweloperską Chrome 11, a e-sklep Chrome Web Store jest już dostępny również dla polskich programistów. Dowiedzieliśmy się o planach firmy dotyczących rozwoju systemu Android, a także o nowym pasku nawigacji na stronach Google. Warto też wspomnieć o planach YouTube dotyczących możliwości przesyłania filmów 3D z poziomu... telefonów komórkowych. Ma to upowszechnić wśród zwykłych użytkowników raczkującą jeszcze technologię.

Microsoft ogłosił, że Internet Explorer 9 RC został pobrany od daty premiery 2 mln razy. IE 9 spotkał się jednak z ostrą krytyką ze strony pracownika Mozilli, który wyliczył wady programu. Premiera stabilnej wersji przeglądarki przewidywana jest na 14 marca, więc już niedługo. Z kolei 3 marca firma planuje Dzień HTML5, chcąc przekonać użytkowników, że Microsoft wspiera otwarte standardy. Dowiedzieliśmy się też, że Service Pack 1 dla Windows 7 jest już dostępny dla subskrybentów TechNetu i MSDN. Niedługo zapewne trafi do pozostałych użytkowników. Firma ujawniła poza tym szczegóły na temat aktualizacji Windows Phone 7, a e-sklep przeznaczony dla smartfonów z tym oprogramowaniem wciąż rośnie w siłę..

Na koniec ciekawostka. Wytwórnie fonograficzne walczą z serwisem isoHunt oferującym dostęp do plików torrent z często nielegalnymi materiałami. Twórca strony został pozwany do sądu, a oskarżający domagają się 4 mln dolarów rekompensaty za poniesione szkody i zamknięcia isoHunt, a także pokrewnych serwisów. Zapraszamy też do lektury naszego najnowszego artykułu na temat tweakowania systemu Windows

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)