Apple i Facebook kłócą się od lat. Steve Jobs złośliwie nazywał serwis Zuckerberga

Apple i Facebook kłócą się od lat. Steve Jobs złośliwie nazywał serwis Zuckerberga

Apple i Facebook kłócą się od lat. Steve Jobs złośliwie nazywał serwis Zuckerberga
Źródło zdjęć: © Getty Images
Arkadiusz Stando
05.05.2021 13:28

W ramach procesu sądowego rozpoczętego przez Epic Games, Apple udostępniło kolejną konwersację Steve'a Jobsa. Tym razem ujawniono, że relacje pomiędzy Apple a Facebookiem były napięte już od 2011 roku.

W 2010 roku Facebook nie posiadał jeszcze aplikacji na iPady. Między dwoma firmami trwały rozmowy na ten temat, a Apple już wtedy wyraźnie odgradzał swoje terytorium. Jeżeli Facebook chciał swojej aplikacji, musiał dostosować się do wielu reguł, które narzucał deweloper systemu operacyjnego.

Rozmowy z Markiem Zuckerbergiem prowadził Scott Forstall. Następnie swoje ustalenia przekazał Philowi Schillerowi, który skontaktował się w tej sprawie ze Stevem Jobsem. Forstall pisał:

Właśnie rozmawiałem z Markiem, o tym, że nie powinni umieszczać aplikacji osadzonych w aplikacji Facebook na iPada - ani we wbudowanym widoku sieciowym, ani jako katalogu linków, które przekierowują do Safari. Nic dziwnego, że nie był z tego zadowolony, ponieważ uważa te aplikacje za część "całego doświadczenia z Facebookiem" i nie jest pewien, czy chcą robić aplikację na iPada bez nich. Wszystko działa w Safari, więc waha się, czy przekierowywać ludzi do aplikacji natywnej z mniejszą funkcjonalnością, nawet jeśli natywna aplikacja jest lepsza dla funkcji aplikacji innych firm.

Scott Forstall

Na to Steve Jobs odpowiedział "I agree — if we eliminate Fecebooks third proposal it sounds reasonable". Tak, szef Apple napisał właśnie w ten sposób. Najwyraźniej były to już kolejne wyrazy złośliwości w stosunku do Zuckerberga i jego serwisu. Wojna między Apple a Facebookiem trwała od lat i trwa nadal. Zapewne prędko obie firmy nie zmienią do siebie podejścia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)