Apple łata luki bezpieczeństwa. Wydano aktualizacje dla wszystkich urządzeń

fot. Pexels
fot. Pexels

09.03.2021 09:09, aktual.: 06.03.2024 21:56

Nowo wydany zestaw poprawek bezpieczeństwa jest zalecany wszystkim użytkownikom, podaje Apple w informacji opublikowanej 8 marca. Oznacza to, że posiadacze iPhone’ów, iPadów, komputerów Mac oraz smartwatchów powinni zaktualizować swoje urządzenia: system iOS i iPadOS do wersji 14.4.1; watchOS do wersji 7.3.2 oraz macOS do wersji 11.2.3.

Firma podaje, że łatka naprawia błąd bezpieczeństwa, który sprawił, że WebKit - silnik napędzający przeglądarkę Safari - był podatny na ataki cyberprzestępców. Ci mogli wykorzystać lukę w zabezpieczeniach, by zyskać dostęp do urządzenia, na którym została otworzona strona zawierająca złośliwy kod. Nierzadko tą metodą hakerzy zdobywają dostęp do podstawowego systemu operacyjnego.

[facebook=https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10158172722290686]

Apple uważa jednak, że błędy nie były aktywnie wykorzystywane przez cyberprzestępców, w przeciwieństwie do poważnych luk, które załatano w zeszłym miesiącu. Nie było wtedy wiadomo, czy zagrożeni byli wszyscy użytkownicy, czy tylko wybrana grupa posiadaczy iPhone’ów oraz iPadów.

Apple to firma, która szczyci się swoim wizerunkiem w zakresie bezpieczeństwa i rzadko przyznaje, że jej klienci mogą być aktywnie atakowani przez hakerów. Tym bardziej warto zaktualizować swoje urządzenia jak najszybciej, kiedy firma do tego namawia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)