Apple nie stosuje się do zakazu w Chinach. Qualcomm donosi, że iPhone'y wciąż są dostępne

Apple nie stosuje się do zakazu w Chinach. Qualcomm donosi, że iPhone'y wciąż są dostępne

Apple nie wycofa iPhone'ów z Chin? (depositphotos)
Apple nie wycofa iPhone'ów z Chin? (depositphotos)
13.12.2018 15:44

Spór pomiędzy Qualcommem i Apple raczej nie szybko zostanie zakończony. Obie firmy obecnie walczą w Chinach i trzeba przyznać, że stawka jest wysoka – z chińskich sklepów zniknąć może większość iPhone’ów. Najnowsze informacje wskazują, że Apple nie zamierza stosować się do zakazu nałożonego przez sąd.

Według raportu, który został opublikowany na początku tego tygodnia, sąd w Chinach wydał wstępny nakaz zaprzestania sprzedaży iPhone’ów. Dotyczy on większości modeli dostępnych w aktualnej ofercie Apple: iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X. Oznacza to, że chińscy klienci mogą kupić wyłącznie trzy najnowsze smartfony – iPhone’a XS, XS Max i model XR. Powodem jest naruszenie dwóch patentów należących do Qualcomm.

Serwis CNBC, powołując się na słowa Qualcomma, informuje, że Apple najwidoczniej nie zamierza stosować się do ostatniego orzeczenia sądu. Producent procesorów udostępnił dowód w formie wideo, na którym przedstawiono zakup i rozpakowanie iPhone’a. Nie wiadomo jeszcze, jak dalej potoczy się sprawa. Niewykluczone, że firmie z Cupertino bardziej opłaca się sprzedawać starsze iPhone’y i zapłacić karę niż wycofać smartfony z oferty.

Warto dodać, że Apple twierdzi, że iOS 12 nie otrzymał już rozwiązań Qualcomma. W związku z tym, wszystkie smartfony z tą wersją oprogramowania wciąż mogą być sprzedawane. Aktualizacja do iOS-a 12 jest dostępna na wszystkie wyżej wymienione iPhone’y. Jednakże Qualcomm nie zgadza się z obroną stosowaną przez Apple, twierdząc, że aktualizacja nie rozwiązuje problemu. Natomiast wszystkie starsze iPhone’y powinny być jak najszybciej wycofane ze sprzedaży.

Spór zaczyna przypominać przepychanki niedojrzałych chłopców. Szkoda jednak, że cierpią na tym klienci, którzy mogą stracić dostęp do wybranych produktów. Owszem, obecnie wyłącznie w Chinach. Jednakże, walka na patenty może przenieść się również na inne rynki. Tym bardziej, że nie widać, aby któraś ze stron zamierzała odpuścić. Co więcej, Apple wyraźnie podkreśla, że działania Qualcomma mające na celu zakaz sprzedaży wybranych produktów, to desperackie posunięcie firmy, której nielegalne praktyki badane są przez organy na całym świecie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)