Apple Pay może trafić do Polski. BZ WBK w trakcie rozmów z Apple

Apple Pay może trafić do Polski. BZ WBK w trakcie rozmów z Apple

Apple Pay może trafić do Polski. BZ WBK w trakcie rozmów z Apple
14.09.2017 14:04, aktualizacja: 14.09.2017 14:17

Nad Wisłą można już korzystać nie tylko z prężnie rozwijającego się BLIK-a, ale także z coraz powszechniej dostępnego Android Pay. Mimo że w Polsce chętnie używa się kart NFC, to wykorzystywanie tego modułu w telefonach także ma swoich amatorów. Niewykluczone, ze wkrótce to grono poszerzy się o użytkowników iPhone’ów.

Jak informuje Cashless.pl, na zaawansowanym etapie negocjacji z Apple ma być BZ WBK. Marcin Pawłowski, przedstawiciel banku, poinformował, że w kwestiach technicznych BZ WBK jest już gotowy do wdrożenia Apple Pay – teraz wszystko zależy do korporacji szefowanej przez Tima Cooka.

Oprócz emulacji kart, w Apple Pay można także przelewać środki w Messages i opłacać zakupy wewnątrz aplikacji.
Oprócz emulacji kart, w Apple Pay można także przelewać środki w Messages i opłacać zakupy wewnątrz aplikacji.

A to nie pozwala na udzielenie jakichkolwiek informacji o tym, kiedy, i czy w ogóle partnerstwo zostanie sfinalizowane, a Polscy posiadacze urządzeń Apple’a będą mogli nimi płacić. Po stronie użytkownika z Apple Pay korzysta się tak samo jak z Android Pay: wykorzystywana jest emulacja kart płatniczych, których podgląd można znaleźć w aplikacji Wallet. Następnie z wykorzystaniem modułu NFC płatności mogą być realizowane z terminalem.

Wdrożenie Apple Pay na rynku nie wiąże się jednak tylko z możliwością zastąpienia karty płatniczej iPhonem. Apple Pay obsługuje bowiem płatności za zakupy w Internecie (weryfikowane biometrycznie, wzorem linii papilarnych, a wkrótce również twarzą) możliwe są także przelewy z wykorzystaniem mobilnego komunikatora Apple. Sama korporacja oczywiście także pobiera z transakcji swój procent, jednak obciążani są nimi wydawcy kart, nie użytkownik. Od lutego tego roku z płatności Apple można korzystać w 15 krajach: w Europie jest ot między innymi Szwajcaria, Wielka Brytania oraz Francja.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)