Apple Pay trafi do Polski. Rozmowy prowadzi pięć banków

Apple Pay trafi do Polski. Rozmowy prowadzi pięć banków

Apple Pay trafi do Polski. Rozmowy prowadzi pięć banków
18.12.2017 10:44

Już we wrześniu informowaliśmy, że BZ WBK prowadzi z Apple rozmowy zmierzające do udostępnienia w Polsce usługi płatniczej Apple Pay. Dziś uruchomienie jej nad Wisłą jest już w zasadzie pewne, a negocjacje z Cupertino ma prowadzić nie jeden, a pięć polskich banków.

Na swoje źródła powołuje się Cashless.pl. Według nich, w grudniu Apple zaproponowało polskim bankom wdrożenie płatności Apple Pay. Niestety, na razie tylko pięć z nich zdecydowało się podjąć rozmowy, wśród nich znalazł się wspomniany już BZ WBK, ale także mBank i Alior Bank.

Wdrożenie Apple Pay w Polsce nastąpi po uruchomieniu Android Pay, co ułatwia cały proces. Dzięki wcześniejszemu uruchomieniu tokenizacji kart płatniczych na potrzeby Google, Apple ma przetarty szlak. Do uzgodnienia pozostaje jednak jeszcze jedna delikatna kwestia: prowizja. Apple w przeciwieństwie do Google pobiera prowizję od każdej płatności, co może wydłużyć lub w ogóle postawić sukces negocjacji pod znakiem zapytania.

Nie jest jeszcze jasne, jak wiele funkcji otrzyma w Polsce Apple Pay już po ewentualnej premierze. Usługa służy bowiem jedynie emulacji kart płatniczych i płatnościom z wykorzystaniem NFC: można także dzięki niej opłacać zakupy po autoryzacji biometrycznej lub przelewać pieniądze z wykorzystaniem komunikatora Messages. Według Cashless.pl, realnym terminem uruchomienia Apple Pay w Polsce jest drugi kwartał 2018 r.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)