Apple Pay w Polsce już w czerwcu? mBank: „to spekulacje”

Apple Pay w Polsce już w czerwcu? mBank: „to spekulacje”

Apple Pay w Polsce już w czerwcu? mBank: „to spekulacje”
20.04.2018 14:47, aktualizacja: 07.05.2018 13:13

W Internecie znów pojawiły się doniesienia o tym, że usługa płatnicza Apple Pay zostanie wprowadzona do Polski. Tym razem mowa o drugiej połowie czerwca i pięciu bankach, a w tym mBanku. Według rzecznika banku są to tylko spekulacje.

Według niepotwierdzonych informacji Spider's Web, Apple Pay do Polski miałby wprowadzić mBank, BZ WBK (już niedługo Santander Polska) i 3 inne. BZ WBK jest rzekomo gotów na wprowadzenie Apple Pay w drugiej połowie czerwca. Aplikacja mBanku podobno jest gotowa na Apple Pay od kilku miesięcy, kiedy to miała miejsce jej gruntowna przebudowa.

Informacji tych nie udało się potwierdzić u źródła. Po krótkiej rozmowie z rzecznikiem mBanku, Krzysztofem Olszewskim, dowiedzieliśmy się, że to tylko spekulacje jednego portalu, a spekulacje nie będą komentowane. Wygląda więc na to, że bez względu na to, czy aplikacja rzeczywiście jest gotowa na Apple Pay, przynajmniej w mBanku nie ma planów wprowadzenia go na polski rynek.

W biurze prasowym BZ WBK niestety jeszcze nie uzyskaliśmy komentarza. Podzielimy się nim, gdy dostaniemy odpowiedź.

Trzeba przyznać, że wprowadzenie Apple Pay na polski rynek byłoby ryzykownym. Samsung starał się uzyskać umowy z bankami i wprowadzić do naszego kraju swoje płatności mobilne, ale żaden z większych banków nie był zainteresowany, zaś współpraca z mniejszymi byłaby nieopłacalna. Polski rynek jest pod tym względem bardzo rozwinięty, by nie powiedzieć „przesycony”.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)