Apple Pay w Polsce to strzał w dziesiątkę. Nieoficjalnie Google Pay zostało zdeklasowane

Apple Pay w Polsce to strzał w dziesiątkę. Nieoficjalnie Google Pay zostało zdeklasowane

Apple Pay w Polsce to strzał w dziesiątkę. Nieoficjalnie Google Pay zostało zdeklasowane
21.06.2018 18:24, aktualizacja: 21.06.2018 18:58

Właściciele mobilnych iUrządzeń mogą od wtorku korzystać z Apple Pay w Polsce. Usługa wreszcie trafiła do naszego kraju, eliminując potrzebę brania karty płatniczej na zakupy. Okazuje się, że Apple Pay zaliczyło bardzo dobry start.

Sukces nie powinien być zaskoczeniem. Płatności zbliżeniowe cieszą u nas naprawdę dużą popularnością, nic więc dziwnego, że posiadacze iPhone’ów i Watchy wybrali jeszcze bezpieczniejszą i wygodniejszą metodę płatności.

Jak informuje serwis cashless.pl, powołując się na własne źródła, tylko w ciągu kilku pierwszych godzin od udostępnienia usługi, swoje karty do Apple Pay dodało ok. 3 tys. klientów Pekao. Zbliżoną liczbę odnotował mBank. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że w ciągu pierwszej doby klienci mBanku mieli dodać do Apple Pay nawet dwa razy więcej kart niż w ciągu pierwszej doby dodali do wirtualnego portfela użytkownicy Google Pay. Wówczas z usługi płatności Google zaczęło korzystać 9 tys. klientów mBanku.

Warto zauważyć, że dane dotyczą wyłącznie dwóch banków. Natomiast Apple Pay zostało jeszcze udostępnione klientom BZ WBK, BGŻ BNP Paribas, Alior Bank, Getin Bank, Raiffeisen Bank i Nest Bank. Szacuje się, że wszystkich osób po pierwszym dniu było 30-40 tys. Natomiast Google Pay po pierwszych czterech miesiącach działania w Polsce miało ok. 25 tys. użytkowników.

Z okazji wprowadzenia Apple Pay przygotowaliśmy dla Was listę banków i urządzeń, które wspierają to rozwiązanie. Dodatkowo zapraszamy do zapoznania się z poradnikami, które pokazują jak korzystać z usługi na:

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (143)