Apple Pay w Polsce to strzał w dziesiątkę. Nieoficjalnie Google Pay zostało zdeklasowane

Strona głównaApple Pay w Polsce to strzał w dziesiątkę. Nieoficjalnie Google Pay zostało zdeklasowane
21.06.2018 18:24
Apple Pay w Polsce to strzał w dziesiątkę. Nieoficjalnie Google Pay zostało zdeklasowane

Właściciele mobilnych iUrządzeń mogą od wtorku korzystać z Apple Pay w Polsce. Usługa wreszcie trafiła do naszego kraju, eliminując potrzebę brania karty płatniczej na zakupy. Okazuje się, że Apple Pay zaliczyło bardzo dobry start.

bECUbyid

Sukces nie powinien być zaskoczeniem. Płatności zbliżeniowe cieszą u nas naprawdę dużą popularnością, nic więc dziwnego, że posiadacze iPhone’ów i Watchy wybrali jeszcze bezpieczniejszą i wygodniejszą metodę płatności.

Jak informuje serwis cashless.pl, powołując się na własne źródła, tylko w ciągu kilku pierwszych godzin od udostępnienia usługi, swoje karty do Apple Pay dodało ok. 3 tys. klientów Pekao. Zbliżoną liczbę odnotował mBank. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że w ciągu pierwszej doby klienci mBanku mieli dodać do Apple Pay nawet dwa razy więcej kart niż w ciągu pierwszej doby dodali do wirtualnego portfela użytkownicy Google Pay. Wówczas z usługi płatności Google zaczęło korzystać 9 tys. klientów mBanku.

bECUbyif

Warto zauważyć, że dane dotyczą wyłącznie dwóch banków. Natomiast Apple Pay zostało jeszcze udostępnione klientom BZ WBK, BGŻ BNP Paribas, Alior Bank, Getin Bank, Raiffeisen Bank i Nest Bank. Szacuje się, że wszystkich osób po pierwszym dniu było 30-40 tys. Natomiast Google Pay po pierwszych czterech miesiącach działania w Polsce miało ok. 25 tys. użytkowników.

Z okazji wprowadzenia Apple Pay przygotowaliśmy dla Was listę banków i urządzeń, które wspierają to rozwiązanie. Dodatkowo zapraszamy do zapoznania się z poradnikami, które pokazują jak korzystać z usługi na:

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bECUbyjb