Apple przegrał w Niemczech. Zakaz sprzedaży iPhone'ów wisi w powietrzu

Wybrane iPhone'y mogą zostać wycofane ze sklepów. (depositphotos)
Wybrane iPhone'y mogą zostać wycofane ze sklepów. (depositphotos)

20.12.2018 17:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple może mieć poważne problemy w Niemczech. Qualcomm wygrał w sądzie sprawę dotyczącą naruszenia patentów przez firmę z Cupertino. Oznacza to, że wybrane iPhone’y mogą zniknąć ze sklepowych półek.

Warto zaznaczyć, że jest to druga wygrana Qualcomma z Apple. Wcześniej nakaz został wydany przez sąd w Chinach – ze względu na naruszenia patentów, Apple miał wycofać większość modeli z aktualnej oferty: iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X. Jednakże, ostatnie zmiany w oprogramowaniu mają pozwolić firmie Tima Cooka na uniknięcie decyzji sądu.

Jak informuje CNBC, Qualcomm w Niemczech chce zakazu sprzedaży iPhone’ów, które zostały wyposażone w chip Intela i części od innego dostawcy – firmy Qorvo. Według orzeczenia niemieckiego sądu, naruszają one jeden z patentów należących do Qualcomma. Dotyczy on technologii Qualcomm Envelope Tracking, która pozwala na zmniejszenie zużycia energii podczas wysyłania i odbierania sygnałów radiowych.

Sąd zaznaczył jednak, że decyzja nie wchodzi w życie natychmiast i Apple wciąż może się odwołać, co oczywiście firma Tima Cooka zamierza zrobić. W oficjalnym oświadczeniu Apple czytamy, że do czasu wydania ostatecznego wyroku, ze sprzedaży zostaną wycofane iPhone’y 7 i 8. Klienci wciąż będą mogli nabyć iPhone’a XS i XR. Z kolei starsze modele, które nie są już dostępne w Apple Store, będzie można kupić u operatorów i pozostałych współpracujących sprzedawców.

Do działań Qualcomma odniósł się również Intel. Według opublikowanej informacji, celem firmy Qualcomm nie jest dochodzenie praw do swojej własności intelektualnej, ale tak naprawdę usunięcie z rynku konkurencji. Takie działania mogą szkodzić klientom. Co więcej, większość podobnych procesów zakończyła się niepowodzeniem i wpłynęły one na zmniejszenie innowacyjności i podniesienie kosztów – dodaje Steven Rodgers, wiceprezes i główny doradca w firmie Intel.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (137)