Apple skorzysta na wydaniu Windows 7?

Apple skorzysta na wydaniu Windows 7?

Redakcja
16.10.2009 13:21

Oczywistym jest, że Microsoft liczy na duży sukces po wydaniu Windowsa 7. Wygląda jednak na to, że na to samo liczy...Apple. Może to się wydawać dziwne, jednak wszystko wyjaśniają słowa Briana Crolla, wiceprezesa Apple ds. marketingu Mac OS X.

Użytkownicy zaczynają być zmęczeni Windowsem i bólami głowy, które wywołuje. Widzieliśmy to przy premierze Visty, XP i innych systemów w przeszłości. Według Crolla czarę goryczy w użytkownikach systemów Microsoftu ma przepełnić ilość pracy, jaką muszą wykonać aby zamienić Windowsa XP na najnowszy Windows 7. Ludzie są tym zmęczeni i to jest kolejny świetny pretekst by sprawdzić Maca - mówi. Kolejną kwestią jest koszt oprogramowania. Apple do każdego swojego systemu operacyjnego dołącza darmowy pakiet aplikacji iLife, podczas gdy użytkownicy Windowsa muszą sami zaopatrzyć się w potrzebne oprogramowanie. Wszystko to sprowadza się do tego, że paradoksalnie Apple może bardziej skorzystać na premierze Windows 7, niż sam Microsoft.

Apple ponadto zaprzecza, jakoby miało planować obniżki cen, kampanię reklamową lub inne wydarzenia w odpowiedzi na wydanie Windows 7. Może to być związane z analizą przeprowadzoną przez Briana Marshalla z firmy Broadpoint.Gleacher, według którego Windows 7 nie zagrozi pozycji Apple na rynku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)