Apple straci kluczowy patent?

Apple straci kluczowy patent?20.12.2012 15:40
Marcin Paterek

Urząd Patentowy Stanów Zjednoczonych wstępnie orzekł, że zastrzeżone przez Apple rozwiązanie pozwalające rozróżnić, czy użytkownik jednym palcem przewija ekran, czy kilkoma wykonuje inną akcję, jest nieprawidłowe. Patent wykorzystany m.in. do przybliżania i oddalania obrazu poprzez „szczypanie” (pinch-to-zoom) został ponownie rozpatrzony na wniosek Samsunga.

350034409711364033

Choć urzędnicy uznali, że 21 rozwiązań zawartych w patencie nr 7,884,915 zostało już wcześniej zastrzeżonych w innych wnioskach, ich decyzja nie oznacza, że pierwotne orzeczenie przestaje obowiązywać. Proces unieważnienia dzieli się na wiele etapów i może ciągnąć się latami. Nie ulega też wątpliwości, że Apple odwoła się od wstępnego werdyktu i — zgodnie z procedurą — wniesie o ponowne rozpatrzenie dokumentów z 2007 roku. Patent natomiast pozostaje w mocy tak długo, aż zostanie wydana ostateczna decyzja w tej sprawie. Próba unieważnienia go to jednak tylko część kłopotów koncernu z Cupertino, bo jak bumerang powrócił także temat rekordowego odszkodowania zasądzonego podczas rozprawy z Samsungiem.

Rzecznicy prasowi Apple'a i Samsunga nie chcieli wypowiedzieć się w sprawie patentu, ale nie ulega wątpliwości, że południowokoreańska firma będzie starać się o zmianę sierpniowego werdyktu. Koncern rzekomo dostarczył już sędzi Lucy Koh odpowiednie dokumenty i czeka na decyzję o ponownym rozpatrzeniu sprawy. Na początku tygodnia sędzia oddaliła wniosek złożony z powodu podejrzeń wobec przewodniczącego ławy przysięgłych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)