Apple testuje iOS 7, zdobył kolejny patent związany z grupowaniem ikon

Apple testuje iOS 7, zdobył kolejny patent związany z grupowaniem ikon

16.04.2013 16:56, aktualizacja: 16.04.2013 19:39

Ze świata iPhone'ów docierają wieści na temat kolejnej wersji telefonu z jabłkiem, który ma się pojawić tego lata na rynku, oraz systemu iOS 7. Mówi się, że ta wersja systemu będzie pierwszą w historii (czyli od lata 2007 roku), której wygląd zostanie zaprojektowany od nowa, a nie jedynie „poprawiony”. Wiąże się to między innymi z odejściem Scotta Forstala, ojca Apple'owskiego skeumorfizmu, po zamieszaniu z Mapami.

W Sieci pojawiły się informacje o tym, że niektóre aplikacje i strony rejestrują obecność nieznanego dotąd modelu iPhone'a 6 (nie 5S, ale to jeszcze może się zmienić) z iOS 7 na pokładzie. Połączenia pochodzą z Cupertino, jest więc niemal pewne, że urządzenia są już testowane przez pracowników. Tradycyjnie, kolejną wersję systemu zobaczymy najprawdopodobniej podczas WWDC (czerwiec). Wietnamski blog Tinhte poinformował ponadto, że należy spodziewać się lepszego, 12-megapikselowego aparatu z fabryki firmy GPW w Sajgonie. Na iPhone'ach przyspieszone zostanie ponadto składanie zdjęć HDR, a przy słabym świetle będziemy mogli oczekiwać wyników na miarę PureView.

Obraz

Niektórzy twierdzą, że w tym roku w końcu zobaczymy na rynku również taniego iPhone'a. Smartfon Apple'a za 300 dolarów (szacowana marża brutto wyniosłaby 30%) miałby umożliwić firmie konkurencję na rynku, na którym w tej chwili w ogóle nie istnieje… i od razu zagarnąć ponad 10% tego tortu w ciągu pierwszego roku. Obecnie Apple trzyma w garści 42% rynku drogich smartfonów (marża około 55%) i nie ma tam perspektyw na rozwój. Wprowadzenie tańszego iPhone'a mogłoby nieznacznie obniżyć zyski, ale znacznie poszerzyłoby bazę klientów.

Na koniec — foldery i podrygujące ikonki. Amerykański urząd patentowy przyznał Apple'owi kolejnych 19 patentów, w tym przynajmniej jeden potencjalnie niewygodny dla Androida, choć na razie nie wiadomo, czy zostanie użyty w sądzie. Kolejna pozycja została dopisana do listy patentów związanych z tworzeniem folderów ikon i zarządzaniem nimi. Najświeższy opis wynalazku obejmuje przeciąganie ikonki na inną ikonkę celem utworzenia folderu. Patent na podrygujące ikonki z kolei przewiduje, że kiedy użytkownik wejdzie w tryb zmiany układu elementów interfejsu, elementy te będą podrygiwać na ekranie, jakby były na wodzie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)