Apple: uwierzytelnianie dwupoziomowe zamiast dwustopniowej weryfikacji

Apple: uwierzytelnianie dwupoziomowe zamiast dwustopniowej weryfikacji

19.09.2017 13:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Osoby, które wcześniej korzystały z dwustopniowej weryfikacjikont Apple ID celem ich zabezpieczenia, wraz z aktualizacją do iOS-a11 i macOS-a 10.13 zostaną zmuszone do przejścia nauwierzytelnienie dwupoziomowe. Mimo podobieństwa nazw, to nie jestto samo, wbrew temu co pisze Apple, nie jest też pozbawione wad.Największym problemem dla użytkowników może być koniecznośćprzejścia złożonego, długotrwałego procesu, aby zresetowaćswoje konto.

Firma z Cupertino poinformowała swoich użytkowników, żezmianie ulega jedna z polityk bezpieczeństwa konta Apple ID. Podczasinstalacji systemu iOS 11 lub macOS 10.13, standarową dwustopniowąweryfikację z czterocyfrowym dodatkowym kodem zastąpiuwierzytelnianiedwupoziomowe, które daje pewność, że jesteś jedyną osobąmogącą uzyskać dostęp do konta, nawet jeśli ktoś inny zna Twojehasło. W tej metodzie uwierzytelniania stosowany jest kodsześciocyfrowy.

Obraz

Przełączenie ma nastąpić automatycznie i nie ma od niegoodwrotu. Jak wyjaśnia Apple, nasz zaawansowanytechnologicznie i łatwy w użyciu system zabezpieczania konta jestrównież warunkiem koniecznym do korzystania z niektórych nowychfunkcji w systemach iOS, macOS i iCloud. Po tej aktualizacjikonto uzyska dodatkowe zabezpieczenie i ma być łatwiejsze wobsłudze.

Po zalogowaniu się na zaufanych urządzeniach (za zaufaneurządzenie uważa się iPhone, iPada, iPoda touch z systemem iOS 9lub nowszym albo komputer Mac z systemem OS X El Capitan lub nowszym)automatycznie pojawią się kody potwierdzeń do przepisania.Wcześniej znane klucz odzyskiwania, który należało wydrukować,nie będą już miały zastosowania, w razie utracenia dostępu dokonta.

Teraz konieczne będzie przejście skomplikowanego procesuodzyskiwaniakonta, mogącego trwać nawet wiele dni. Jako że proces ten jestcałkowicie automatyczny, Wsparcie Apple nie może go w żaden sposóbprzyspieszyć. Najlepszą metodą na skrócenie tego okresu jest…podanie Apple danych swojej karty kredytowej w serwisieiforgot.apple.com.

Uwierzytelnienie dwupoziomowe nie jest niczym nowym – to żezastąpi dwustopniową weryfikację mówiono już latem zeszłegoroku. Jego włączenie dla użytkowników starej metody było jednakdość skomplikowane, wpierw musieli wyłączyć stary wariant,uzupełnić dane konta, a następnie przejść na nowy sposób. TerazApple ułatwia to zadanie, wprowadzając uwierzytelnianiedwuskładnikowe w sposób automatyczny dla każdego, kto będzieaktualizował system Maka czy iUrządzenia.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)