Apple w końcu zadbało o RAM: iPhone 6s z 2 GB, a iPad Pro z 4 GB

Apple w końcu zadbało o RAM: iPhone 6s z 2 GB, a iPad Pro z 4 GB

Apple w końcu zadbało o RAM: iPhone 6s z 2 GB, a iPad Pro z 4 GB
14.09.2015 17:08

Firma z Cupertino w końcu zdecydowała się na odczuwalne zwiększenie ilości pamięci operacyjnej w mobilnych urządzeniach. Zaprezentowany 9 września iPhone 6s dostały 2 GB RAM. Natomiast najwydajniejszy tablet Apple może pochwalić się 4 GB RAM.

Na konferencji w San Francisco, która odbyła się 9 września Apple pokazało nowe modele iPhone’a, a także dużego, 12,9-calowego tableta iPada Pro. Dokładna specyfikacja nie została przedstawiona, dowiedzieliśmy się tylko, ze nowe urządzenia są naprawdę wydajne. Firma z Cupertino zapewniła, że układ Apple A9 w obciążeniach CPU, ma on być o 70% szybszy od wykorzystywanego w iPhonie 6 układu A8 i aż o 90% szybszy w obciążeniach GPU. Natomiast iPad Pro ma być szybszy od 80% przenośnych komputerów, a jeśli chodzi o grafikę, wygrywać aż z 90% z nich. Pierwsze benchmarki pokazują jednak, że aż tak dużej mocy nie uświadczymy, chociaż i tak jest bardzo dobrze.

350142564671973313

Na komfort pracy wpływa nie tylko wydajność procesora, ważna jest również odpowiednia ilość pamięci operacyjnej. Apple w przypadku iPhone’a 6s wykonała duży krok do przodu, w końcu otrzymaliśmy 2 GB RAM, a więc dwukrotnie więcej niż w poprzedniku. Z pewnością dla użytkowników topowych modeli z Androidem ta wartość wyda się śmieszna, w końcu ich smartfony coraz częściej oferują 4 GB RAM. Jednak do płynnej pracy w iPhonie 6 wystarczał 1 GB RAM, chociaż zbyt małą ilość pamięci dało się odczuć, nawet podczas korzystania z przeglądarki internetowej. Dwukrotnie więcej RAM z pewnością odczujemy, komfort korzystania będzie zauważalnie większy.

Apple na konferencji zapewniało, że 12,9-calowy tablet pozwoli na pracę z rozbudowanymi aplikacjami, a dodatkowo zaoferuje funkcję podziału ekranu dla dwóch jednocześnie uruchomionych aplikacji. Takie zadania wymagają odpowiednio dużej ilości pamięci operacyjnej. Firma z Cupertino w tej kwestii nas nie zawiodła, iPad Pro został wyposażony w 4 GB RAM, dwukrotnie więcej niż poprzedni, najwydajniejszy tablet Apple. Faktycznie, zapewnienia Apple o wygodnej pracy z dwiema jednocześnie uruchomionymi aplikacjami, czy praca z programami graficznymi mogą mieć pokrycie w rzeczywistości. Ilość pamięci operacyjnej w iPadzie Pro powinna spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników tego sprzętu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)