Apple Watch nie dla brytyjskich ministrów. Powód? Rosyjscy hakerzy

Apple Watch nie dla brytyjskich ministrów. Powód? Rosyjscy hakerzy

Apple Watch nie dla brytyjskich ministrów. Powód? Rosyjscy hakerzy
10.10.2016 16:23, aktualizacja: 11.10.2016 10:43

Przezorny zawsze ubezpieczony? Najwidoczniej z takiego założenia wychodzi gabinet premier Wielkiej Brytanii, Theresy May. Jego członkom zakazano bowiem właśnie noszenia Apple Watcha podczas spotkań służbowych, a wszystko to w obawie przed hakerami. Bardzo konkretnymi zresztą – Brytyjczycy obawiają się przede wszystkim ataków ze strony Rosjan.

Jak pisze magazyn Telegraph, nie jest to pierwszy tego typu zakaz. Jeszcze przed referendum dotyczącym wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, gdy stanowisko premiera piastował David Cameron, członkom gabinetu zakazano korzystania podczas spotkań ze smartfonów. Powodem niezmiennie ma być obawa przed rosyjskimi hakerami.

Telegraph powołuje się nawet na anonimowe źródło, według którego Rosjanie próbują aktualnie hakować wszystko. Jednym z przejawów ponadprzeciętnej aktywności tamtejszych hakerów ma być wyciek archiwów korespondencji wewnętrznej Partii Demokratów, który zaszkodził kandydatce tej partii na prezydenta, Hillary Clinton, i który za Oceanem jednoznacznie został odebrany jako próba wpłynięcia Rosjan na wyniki wyborów prezydenckich w USA.

Fot. appleinsider.com
Fot. appleinsider.com

Samo zainteresowanie Apple Watchami miało być wśród brytyjskich ministrów spore – smartwatch Apple chętnie nosiło kilku brytyjskich ministrów na czele z byłym Ministrem Sprawiedliwości Wielkiej Brytanii, Michaelem Govem, który – jak twierdzi jego żona, całkowicie przypadkowo – zakłócił przebieg spotkania odtworzeniem za pomocą Apple Watacha jednego z utworów Beyonce.

Ocenę tego, czy tak radykalne decyzje podejmowane w obawie przed rosyjskimi hakerami są przejawem paranoi czy też rozsądku, pozostawiamy indywidualnemu osądowi, uwagę zwraca jednak inna kwestia: brak zaufania do Apple jak dostawcy urządzeń i usług oferujących najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Na nic, jak widać, nie zdała się kampania promocyjna Apple, jaką Tim Cook zainicjował, wykorzystując wniosek FBI o odblokowanie iPhone'a zamachowca z San Bernardino. Nie można także zapominać o tym, że tymczasem w Polsce każdy z posłów otrzymuje właśnie iPada, który ma mu być pomocny w służbie ojczyźnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)