Apple Wave, czyli iPhone ładowany w mikrofalówce. Wielu Amerykanów dało się nabrać

Apple Wave, czyli iPhone ładowany w mikrofalówce. Wielu Amerykanów dało się nabrać
Karolina Kowasz

19.09.2014 17:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka godzin po tym, jak Apple udostępniło nową aktualizację iOS-a, w Internecie pojawiły się informacje, że nowa funkcja systemu o nazwie Wave pozwala na ładowanie telefonu za pomocą kuchenki mikrofalowej. Jest to oczywiście oszustwo, niestety wielu właścicieli iPhone'ów okazało się takimi ignorantami w dziedzinie fizyki, że postanowiło sprawdzić to na własną rękę.

Obraz

Oszuści postarali się, by spreparowana informacja wyglądała na jak najbardziej prawdziwą. W tym celu przygotowali grafikę podobną do tych, jakie możemy znaleźć na stronach Apple. Obrazek prezentuje rozwiązanie o nazwie Wave, które miało zostać dodane w iOS 8. Miałoby ono pozwolić na naładowanie smartfona w zaledwie 60-70 sekund, zależnie od wybranej przez nas mocy.

Nie jest to pierwsze tego rodzaju oszustwo związane z aktualizacją systemu. W zeszłym roku wiele osób zalało swoje telefony po przeczytaniu w Sieci informacji, że iOS 7 czyni iPhone'a wodoodpornym. Historia może brzmieć niedorzecznie, jednak niestety jedynie potwierdza łatwowierność ludzi, wynikającą z braku zrozumienia współczesnej techniki, traktowanej jak magiczne gadżety.

Obraz

Jest to jeden z wielu przykładów, by nie wierzyć we wszystkie informacje, jakie można znaleźć w Sieci. Warto najpierw doszukać się źródła informacji i sprawdzić czy ktoś inny nie spróbował skorzystać z fantastycznej porady. W innym wypadku tylko do siebie będziemy mogli mieć pretensje, jeżeli nasz smartfon skończy tak samo, jak ten na zdjęciu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (140)