Apple Wave, czyli iPhone ładowany w mikrofalówce. Wielu Amerykanów dało się nabrać

Apple Wave, czyli iPhone ładowany w mikrofalówce. Wielu Amerykanów dało się nabrać
19.09.2014 17:56
Apple Wave, czyli iPhone ładowany w mikrofalówce. Wielu Amerykanów dało się nabrać

Kilka godzin po tym, jak Apple udostępniło nową aktualizację iOS-a, w Internecie pojawiły się informacje, że nowa funkcja systemu o nazwie Wave pozwala na ładowanie telefonu za pomocą kuchenki mikrofalowej. Jest to oczywiście oszustwo, niestety wielu właścicieli iPhone'ów okazało się takimi ignorantami w dziedzinie fizyki, że postanowiło sprawdzić to na własną rękę.

350125923183585217

Oszuści postarali się, by spreparowana informacja wyglądała na jak najbardziej prawdziwą. W tym celu przygotowali grafikę podobną do tych, jakie możemy znaleźć na stronach Apple. Obrazek prezentuje rozwiązanie o nazwie Wave, które miało zostać dodane w iOS 8. Miałoby ono pozwolić na naładowanie smartfona w zaledwie 60-70 sekund, zależnie od wybranej przez nas mocy.

Nie jest to pierwsze tego rodzaju oszustwo związane z aktualizacją systemu. W zeszłym roku wiele osób zalało swoje telefony po przeczytaniu w Sieci informacji, że iOS 7 czyni iPhone'a wodoodpornym. Historia może brzmieć niedorzecznie, jednak niestety jedynie potwierdza łatwowierność ludzi, wynikającą z braku zrozumienia współczesnej techniki, traktowanej jak magiczne gadżety.

350125923183781825

Jest to jeden z wielu przykładów, by nie wierzyć we wszystkie informacje, jakie można znaleźć w Sieci. Warto najpierw doszukać się źródła informacji i sprawdzić czy ktoś inny nie spróbował skorzystać z fantastycznej porady. W innym wypadku tylko do siebie będziemy mogli mieć pretensje, jeżeli nasz smartfon skończy tak samo, jak ten na zdjęciu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (140)