AQQ jednak będzie płatne, aqq.eu działa tylko do kwietnia

Strona głównaAQQ jednak będzie płatne, aqq.eu działa tylko do kwietnia
17.01.2014 12:57
AQQ jednak będzie płatne, aqq.eu działa tylko do kwietnia

Przyszłość komunikatora AQQ została już wyjaśniona. Ziściły się najgorsze obawy użytkowników i wraz z wydaniem najnowszej wersji komunikatora, 2.5, Oconnel poinformował o wprowadzeniu opłat. Abonament za korzystanie z AQQ zostanie wprowadzony 3 kwietnia.

Jeśli chodzi o serwer aqq.eu, na którym sporo użytkowników ma konta, przestanie działać z początkiem kwietnia. Jak już wcześniej wspominałam, kontakty, historię rozmów i swoją wizytówkę można łatwo przenieść na inny serwer jabbera. W wersji 2.5 programu znalazł się już migrator kont, dzięki któremu użytkownicy nie stracą kontaktu ze znajomymi. Pozytywną stroną tej zmiany jest usuniecie z AQQ reklam oraz gadżetów.

350046097743570881

Finansowanie jest potrzebne do dalszego rozwoju komunikatora, z czego jego twórca nie zamierza rezygnować. Po zakończeniu okresu próbnego będzie można korzystać z AQQ za opłatą, która na szczęście nie jest wysoka — 2 złote miesięcznie bądź 20 złotych rocznie. Będzie można zapłacić SMS-em bądź przelewem elektronicznym. Co więcej, abonament pozwoli korzystać z AQQ kilku osobom na maksymalnie 5 komputerach, przy czym pula będzie się odświeżać, o czym opowiada oconnel w newsroomie. Pewną niedogodnością będzie fakt, że zarządzanie subskrypcją będzie wymagało konta administratora w chmurze AQQ. Ponadto, trzeba będzie podzielić się danymi logowania do tego konta z innymi osobami, jeśli ktoś chce płacić jeden abonament za AQQ dla, powiedzmy, kilku osób z biura bądź męża i dzieci.

350046097743701953

Dzięki finansowaniu program ma się wyspecjalizować i spełniać oczekiwania wymagających użytkowników. W planach jest również wersja komunikatora dla Androida, ale na razie nie wiadomo, czy będzie płatna i czy rzeczywiście powstanie. Jak to będzie wyglądać, zobaczymy za kilka miesięcy, kiedy będzie już jasne, jak będą wyglądały finanse AQQ i ilu użytkowników zdecyduje się pozostać przy tym programie.

Najnowsza wersja komunikatora, poza migratorem kont, posiada nowe okno stażu, gdzie znajdują się informacje o przypisanym obecnie do AQQ koncie administracyjnym, płatnościach i puli komputerów przypisanych do konta. Program został ponadto mocno zoptymalizowany i w końcu poradzi sobie z setkami kontaktów z Facebooka. Doszło także centrum powiadomień, dzięki któremu wiadomości z Facebooka czy Twittera wyglądają jak powinny i nie ma ryzyka, że znów będą się powtarzać. Ponadto, można już wysłać obrazek do osoby, która nie jest obecnie połączona.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (285)