AQQ jednak będzie płatne, aqq.eu działa tylko do kwietnia

AQQ jednak będzie płatne, aqq.eu działa tylko do kwietnia

AQQ jednak będzie płatne, aqq.eu działa tylko do kwietnia
17.01.2014 12:57

Przyszłość komunikatora AQQ została już wyjaśniona. Ziściły się najgorsze obawy użytkowników i wraz z wydaniem najnowszej wersji komunikatora, 2.5, Oconnel poinformował o wprowadzeniu opłat. Abonament za korzystanie z AQQ zostanie wprowadzony 3 kwietnia.

Jeśli chodzi o serwer aqq.eu, na którym sporo użytkowników ma konta, przestanie działać z początkiem kwietnia. Jak już wcześniej wspominałam, kontakty, historię rozmów i swoją wizytówkę można łatwo przenieść na inny serwer jabbera. W wersji 2.5 programu znalazł się już migrator kont, dzięki któremu użytkownicy nie stracą kontaktu ze znajomymi. Pozytywną stroną tej zmiany jest usuniecie z AQQ reklam oraz gadżetów.

Obraz

Finansowanie jest potrzebne do dalszego rozwoju komunikatora, z czego jego twórca nie zamierza rezygnować. Po zakończeniu okresu próbnego będzie można korzystać z AQQ za opłatą, która na szczęście nie jest wysoka — 2 złote miesięcznie bądź 20 złotych rocznie. Będzie można zapłacić SMS-em bądź przelewem elektronicznym. Co więcej, abonament pozwoli korzystać z AQQ kilku osobom na maksymalnie 5 komputerach, przy czym pula będzie się odświeżać, o czym opowiada oconnel w newsroomie. Pewną niedogodnością będzie fakt, że zarządzanie subskrypcją będzie wymagało konta administratora w chmurze AQQ. Ponadto, trzeba będzie podzielić się danymi logowania do tego konta z innymi osobami, jeśli ktoś chce płacić jeden abonament za AQQ dla, powiedzmy, kilku osób z biura bądź męża i dzieci.

Obraz

Dzięki finansowaniu program ma się wyspecjalizować i spełniać oczekiwania wymagających użytkowników. W planach jest również wersja komunikatora dla Androida, ale na razie nie wiadomo, czy będzie płatna i czy rzeczywiście powstanie. Jak to będzie wyglądać, zobaczymy za kilka miesięcy, kiedy będzie już jasne, jak będą wyglądały finanse AQQ i ilu użytkowników zdecyduje się pozostać przy tym programie.

Najnowsza wersja komunikatora, poza migratorem kont, posiada nowe okno stażu, gdzie znajdują się informacje o przypisanym obecnie do AQQ koncie administracyjnym, płatnościach i puli komputerów przypisanych do konta. Program został ponadto mocno zoptymalizowany i w końcu poradzi sobie z setkami kontaktów z Facebooka. Doszło także centrum powiadomień, dzięki któremu wiadomości z Facebooka czy Twittera wyglądają jak powinny i nie ma ryzyka, że znów będą się powtarzać. Ponadto, można już wysłać obrazek do osoby, która nie jest obecnie połączona.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (285)