Arcabit AntiVirus i Internet Security dostępne w nowej, lepszej odsłonie

Arcabit AntiVirus i Internet Security dostępne w nowej, lepszej odsłonie
Redakcja

28.08.2015 15:47, aktual.: 28.08.2015 16:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć wiele osób może nie zdawać sobie z tego sprawy, polskie firmy mają w swojej ofercie oprogramowanie antywirusowe. Wcale nie jesteśmy więc skazani na używanie aplikacji zza granicy. Arcabit właśnie wprowadziła na rynek nowe wersje swojego antywirusa, a także pakietu Internet Security. Zmiany są spore i warto się im przyjrzeć.

Pierwsze nowości zobaczymy już na etapie instalatora. Poprzednie wersje cechowały się sporymi rozmiarami (ponad 250 MB), a instalacja trwała stosunkowo długo. Teraz proces przebiega nie tylko znacznie krócej, ale jest uproszczony do minimum. Co więcej, program nie wymaga od nas ponownego uruchomienia i oferuje ochronę od razu po zakończeniu instalacji. Otwierając główne okno aplikacji, zobaczymy kolejną zmianę – jest nią zupełnie nowy interfejs, który według producenta ma zapewniać szybki dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji, a także podstawowe dane o stanie ochrony. Całość jest też zgodnie z ostatnią modą spłaszczona.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najistotniejszych zmian gołym okiem nie zobaczymy. Producent chwali się, że zastosował zupełnie nowy monitor antywirusowy, który radzi sobie z zagrożeniami znacznie lepiej. Jego atutem ma być wykorzystanie dwóch silników skanujących, które sprawdzają pod kątem zagrożeń pliki wykonywalne, pocztę elektroniczną, dokumenty biurowe, a także archiwa. Wsparciem jest także chmura internetowa oferowana przez producenta. Oprócz tego zaimplementowano nowe mechanizmy ochrony ruchu sieciowego. Teraz aplikacja posiada nie tylko zaporę sieciową (w wersji Internet Security), ale także dodatkowe moduły sprawdzające przeglądane strony internetowe i wiadomości przesyłane drogą elektroniczną. Użytkownicy mogą korzystać także z funkcji kopii zapasowej, dzięki której w sposób automatyczny zabezpieczą wszystkie cenne dane.

Co istotne, w porównaniu do rozwiązań konkurencji, Arcabit nie wymusza na nas wykupowania droższego pakietu i oferuje wiele narzędzi dodatkowych również w podstawowym antywirusie. Znajdziemy tu m.in. SafeStorage do zabezpieczania danych, moduł przeprowadzania audytu systemu, menadżer procesów z informacjami o ich reputacji i opcją natychmiastowego zakończenia, a także kreator nośnika naprawczego. Nawet w podstawowej wersji skorzystamy także z Arcabit System Cleanera – specjalnego składnika, który umożliwia czyszczenie systemu ze zbędnych danych (np. pliki tymczasowe przeglądarek, historia odwiedzanych stron, pozostałości po aktualizacjach), analizę i oczyszczanie rejestru systemowego, a także wykonywanie dodatkowej analizy kod kątem obecności szkodliwych aplikacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najnowsze wersie Arcabit AntiVirus i Arcabit Internet Security znajdziecie już w bazie naszego serwisu. Programy są kompatybilne z najnowszym systemem Windows 10, zachęcamy więc do ich wypróbowania i przekonania się, co takiego oferuje polskie oprogramowanie. Testowa wersja uprawnia do korzystania z aplikacji przez 30 dni. Po tym czasie, w celu dalszego ich używania i aktualizowania baz sygnatur powinniśmy wykupić licencję.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)