ArcaBit wydaje nowego, darmowego mks_vir

ArcaBit wydaje nowego, darmowego mks_vir

05.04.2012 17:32

Firma ArcaBit, polski producent oprogramowania, jest obecnie właścicielem legendarnej marki mks_vir. ArcaBit zamierza dopisywać kolejne rozdziały do historii najstarszego polskiego programu antywirusowego. Z naszej bazy programów można już pobrać najnowsze wydanie darmowego mks_vir.

Nowa twarz programu mks_vir to zestaw modułów, które zapewniają kompleksową ochronę przed wszelkiego typu złośliwymi programami. Do dyspozycji użytkownika jest monitor aktywności na dyskach i nośnikach wymiennych, który w czasie rzeczywistym wykrywa podejrzaną aktywność, skaner na żądanie oraz moduł umożliwiający kwarantannę — bezpieczne przechowywanie podejrzanych plików. Za wykrywanie nowych zagrożeń odpowiedzialne są zaawansowane mechanizmy heurystyczne, zaś komponent odpowiedzialny za aktualizacje działa w oparciu o Microsoft Azure i na bieżąco dostarcza nowe definicje zagrożeń. Konfiguracja i raportowanie nie są skomplikowane, a producent zapewnia o wysokiej jakości wsparciu programistów z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie ochrony komputerów.

mks_vir był obecny na rynku od 1987 roku, a w 1996 został nagrodzony godłem Teraz Polska. Program, początkowo rozwijany dla DOS-a, nie tylko pomagał łapać wirusy, ale również poszerzał wiedzę użytkowników na ich temat. W pierwszych wersjach mks-vir dołączone były opisy, a niekiedy nawet demonstracje graficzne co ciekawszych okazów. To jednak były czasy, w których złapaniem wirusa można było spokojnie chwalić się znajomym, a twórcom robaków nie brakowało fantazji. Program przeszedł długą drogę, aby spełniać zmieniające się wymagania użytkowników, i przez cały czas miał mocną pozycję na rynku. Niestety po śmierci twórcy programu, Marka Sella, w 2004 roku program zaczął tracić, firma upadać i tracić pracowników. Wydana w 2007 roku wersja 2k7 programu nie utrzymała się na rynku, a zapowiedziana w 2010 roku wielojęzyczna wersja 10 programu nigdy nie została wydana. Pod koniec ubiegłego roku firma MKS Sp. z o.o. starała się sprzedać prawa majątkowe.

Najnowszą wersję mks_vir dla systemu Windows można pobrać w dziale Programy -> Bezpieczeństwo -> Programy Antywirusowe. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie producenta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)