Arrow to prosty, ale przyjemny launcher dla Androida od Microsoftu

Arrow to prosty, ale przyjemny launcher dla Androida od Microsoftu

Arrow to prosty, ale przyjemny launcher dla Androida od Microsoftu
Redakcja
27.07.2015 11:26, aktualizacja: 27.07.2015 22:26

Choć Microsoft posiada własny mobilny system operacyjny, Windows Phone, nie szczędzi wysiłków do dostarczaniu ciekawych aplikacji także dla użytkowników konkurencyjnych rozwiązań. Obecnie zainteresowani mogą korzystać z testowych wersji Arrow Launchera przygotowanego przez korporację. To prosta, ale ładna i całkiem funkcjonalna aplikacja.

Program uruchamiający przygotowany przez firmę Microsoft nie jest tak rozbudowany, jak niektórzy konkurenci pokroju Nova Launcher czy Apex, ale za to już na samym początku oferuje spójny interfejs i kilka przydatnych na co dzień funkcji. Całość została podzielona na trzy ekrany główne. Pierwszy zawiera listę ostatnich i najczęściej uruchamianych aplikacji. Dzięki nim jesteśmy w stanie dostać się do nich przy pomocy zaledwie jednego dotknięcia ekranu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pulpit położony z lewej strony wyświetla listę ostatnich połączeń i wiadomości. Jego zadaniem jest umieszczenie w jednym miejscu częstych kontaktów. Skróty umieszczone w prawym górnym rogu pozwalają na szybkie uruchamianie dialera i pełnej listy kontaktów. Prawy pulpit to prosta aplikacja do organizowania zadań. Użytkownik może dodawać do listy kolejne zadania do wykonania, edytować je i oznaczać jako ulubione. Dodatkiem jest możliwość dodania przypomnień, a także opcjonalnie wyświetlana lista zadań już wykonanych. Nie znajdziemy tu zaawansowanych opcji jak w przypadku np. Wunderlist, niemniej dla niektórych osób może to być opcja w zupełności wystarczająca, ale co najważniejsze, niezwykle szybka i podręczna.

Kliknięcie głównego przycisku na docku powoduje wyświetlenie listy zainstalowanych aplikacji. Ta jest pionowa i grupowana alfabetycznie, co może przypominać nieco rozwiązanie stosowane w np. Windows Phone. Oczywiście dostępna jest także wyszukiwarka ułatwiająca znalezienie danego programu. Ustawienia nie są zbyt bogate, pozwalają na wybranie tapety i ewentualną zmianę programu uruchamiającego na inny (to duży plus, twórcy tego typu programów najczęściej zupełnie o tym zapominają). Całość robi dobre wrażenie, choć zarazem nie pozwala na personalizację interfejsu.

Jak na razie Arrow Launcher znajduje się w fazie zamkniętych betatestów. Aby do nich dołączyć, musimy poprosić o przyjęcie do odpowiedniej społeczności w sieci Google+ (przypominamy, że to wymóg Google, a nie Microsoftu). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby launcher wypróbować i bez tego. Plik APK do ręcznej instalacji jest już dostępny w serwisie APK Mirror. Do działania potrzebujemy smartfona lub tabletu z Androidem 4.0.3 lub nowszym. Przypominamy, że to wersja testowa, która może zachowywać się niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)