Ashampoo Office 2016: tańsza alternatywa dla Microsoft Office

Ashampoo Office 2016: tańsza alternatywa dla Microsoft Office

Ashampoo Office 2016: tańsza alternatywa dla Microsoft Office
Redakcja
29.06.2015 13:05

Niemiecka firma Ashampoo wraca do walki na polu, które opuściła kilka lat temu – właśnie zaprezentowano pakiet biurowy Ashampoo Office 2016, który ma stanowić tańszą alternatywę dla oprogramowania Microsoft Office. Znajdziemy tu zarówno rozbudowany procesor tekstu, arkusz kalkulacyjny, jak i aplikację do tworzenia prezentacji.

Zapewne nie każdy pamięta o tym, że Ashampoo już kiedyś sprzedawało własny pakiet biurowy. Ostatnia jego wersja pojawiła się w 2012 roku i od tego czasu słuch po niej zaginął. Udany powrót na rynek ma zapewnić aplikacji nowa wersja cechująca się według producenta nie tylko wysoką szybkością działania i intuicyjnym interfejsem, ale również pełną kompatybilnością z Microsoft Office od wersji 6.0 aż do Office 2013. Pakiet wykorzystać można zarówno do zastosowań domowych, jak i komercyjnych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pierwszym składnikiem Ashampoo Office 2016 jest TextMaker. To rozbudowany procesor tekstu, w którym stworzymy zarówno CV, pracę naukową, jak i pocztówki czy newslettery. Edytor pozwala na używanie zarówno podstawowych, jak i rozbudowanych opcji formatowania tekstu. Do dokumentów można dodawać tabele, grafiki, listy, a także nagłówki. Zapanowanie nad wyglądem rozbudowanych plików umożliwia system stylów, a także podgląd zmian formatowania na żywo. Zaletą jest także opcja sprawdzania pisowni i gramatyki. Program pozwala na eksport do PDF i EPUB, dodatkową zaletą jego obsługa wersjonowania dokumentów i przywracania wcześniejszej wersji, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Druga aplikacja to PlanMaker, której głównym zadaniem wcale nie jest tworzenie planów. PlanMaker to program do obsługi arkuszy kalkulacyjnych, pozwalający na wykorzystanie ponad 350 różnych funkcji obliczeniowych. Aplikacja umożliwia wykorzystanie 80 różnych typów wykresów, wykorzystywanie formatowania warunkowego w komórkach, a także stosowanie tabel przestawnych (pivot). Pracę z danymi ułatwia sortowanie do 64 kolumn, kolorowe zakładki w arkuszach, a także skalowanie wydruków do określonej ilości stron. PlanMaker umożliwia edycję plików utworzonych za pomocą Excela.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pakiet zamyka Presentations przeznaczony do tworzenia najróżniejszych prezentacji. W jego bazie znajdziemy wiele gotowych szablonów, oprócz tego wykorzystać można już istnieją pliki PPT i PPTX, także te chronione hasłami. Aplikacja umożliwia wykorzystanie slajdów, dźwięków, zewnętrznych materiałów wideo, stosowanie animacji i przejść, a także przycinanie grafiki. W razie potrzeby prezentacje mogą zawierać także wykresy, a aplikacja automatycznie zapisuje wszystkie wersje dokumentu, umożliwiając powrót do poprzednich.

Ashampoo udostępnia 30-dniową wersję próbną swojego nowego pakietu biurowego – znajdziecie ją już w bazie oprogramowania naszego serwisu. Pełna wersja kosztuje 250 zł i wykorzystać ją możemy na trzech komputerach. Największą wadą jest brak polskiej wersji językowej, ale producent cały czas powiększa bazę wspieranych języków i sytuacja powinna niedługo ulec zmianie. Zachęcamy do przetestowania Ashampoo Office 2016, a także wypróbowania innych, również darmowych pakietów biurowych, jakie znajdziecie w naszym serwisie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)