Ashampoo Snap 5 za darmo dla czytelników

Ashampoo Snap 5 za darmo dla czytelników

Kuba Pawlak
22.02.2013 10:49, aktualizacja: 22.02.2013 11:13

Ostatnim darmowym programem udostępnionym specjalnie dla czytelników naszego portalu przez firmę Ashampoo jest narzędzie do przechwytywania i edycji obrazu pulpitu — Ashampoo Snap 5.

Narzędzie daje użytkownikowi możliwość rejestrowania obrazu wyświetlanego na ekranie monitora i zapisywania go nie tylko w formie pliku graficznego, ale również w postaci klipu wideo. Użytkownik może dowolnie definiować obszar, który ma zostać uwzględniony podczas pracy programu. Poza podstawowymi opcjami przechwytywania całego pulpitu, aktywnego okna lub dowolnej przestrzeni w kształcie prostokąta możliwe jest również rejestrowanie obrazu o nieregularnych kształtach (dowolnie definiowanych przez użytkownika), wybranego menu oraz zawartości okna wskazanej aplikacji lub przeglądarki internetowej podczas przewijania. Ashampoo Snap jest również prostym edytorem graficznym, za pomocą którego możemy szybko opisać poszczególne elementy grafiki dodając do niej m. in. strzałki, symbole, teksty, dokumentacje w postaci przycisków z numerami, efekty podświetlenia wybranego obszaru itp.

350035774504396737

Co nowego znajdziemy w Ashampoo Snap 5? Zmian jest całkiem sporo. W najnowszej wersji programu Snap 5 wprowadzono m. in. funkcję czasowego przechwytywania wybranego obszaru ekranu, możliwość automatycznego dodawania znaków wodnych do tworzonych zrzutów, opcję przechwytywania menu wybranych aplikacji lub obrazu z kamery internetowej. Ashampoo Snap 5 oferuje ponadto funkcję szybkiego wysyłania przygotowanych zrzutów lub filmów do takich serwisów jak Facebook lub YouTube. Producent zadbał również o zmodernizowanie interfejsu graficznego programu oraz lepszą nawigację pomiędzy zrzutami wprowadzając podgląd miniatur. Narzędzie jest w pełni kompatybilne z systemem Windows 8.

Bezpłatną wersję aplikacji Ashampoo Snap 5.1.5 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Grafika → Przechwytywanie obrazu. Przypominamy, że w ramach akcji z firmą Ashampoo w ostatnich dniach udostępniliśmy również do pobrania darmową wersję programu Burning Studio 2013 i WinOptimizer 2013. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do pobierania i korzystania z tych aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)