Astro: nowy sprytny klient poczty na Androida, iOS-a i macOS-a

Astro: nowy sprytny klient poczty na Androida, iOS‑a i macOS-a

Astro: nowy sprytny klient poczty na Androida, iOS-a i macOS-a
Jan Mentel
26.06.2017 12:49, aktualizacja: 26.06.2017 14:20

Astro jest klientem poczty przeznaczonym dla użytkowników kont Google oraz Outlook. Na tle konkurencji wyróżnia go wykorzystanie SI do zarządzania naszymi wiadomościami, integracja ze Slackiem, a dla osób preferujących wydawanie komend głosowych przygotowano możliwość obsługi za pomocą Alexy. O pomoc zawsze możemy także prosić Astrobota, czyli bota, który chętnie nam doradzi — oczywiście pod warunkiem, że zrozumie nasze komendy.

Zadaniem stawianym przed Astro jest przede wszystkim uproszczenie korzystania ze skrzynki. Dlatego też wiadomości przychodzące dzielone są tylko na dwie kategorie: priorytety oraz inne. Program zbiera informacje na temat wiadomości, na które zwykle nie odpisujemy i odpowiednio je później kategoryzuje. Jeżeli jednak okaże się, że Astro nie do końca sobie z tym radzi, mamy do dyspozycji znaczniki takie jak VIP. Po odznaczeniu adresata możemy mieć pewność, że ważne dla nas wiadomości zawsze trafią do priorytetów.

Integracja ze Slackiem może zaoszczędzić wiele czasu, szczególnie w przypadku kiedy tyle samo uwagi musimy poświecić komunikacji wewnątrz firmy co wiadomościom, które przychodzą spoza niej. Integracja Astro i Slacka opiera się na powiadomieniach: gdy na skrzynkę trafi ważna wiadomość Slack nas o tym poinformuje. Dodatkowo będziemy mogli od razu odpisać bez konieczności przechodzenia do Astro.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kolejną przydatną funkcją jest także możliwość wyciszania długich konwersacji pomiędzy wieloma osobami. Jeżeli uznamy, że wymiana wiadomości nie jest dla nas tak istotna, możemy oznaczyć ją jako mute. W efekcie nie będziemy dostawali powiadomień o kolejnej przychodzącej wiadomości. Wiele także może nam doradzić sam bot.

Kiedy uzna, że jest to potrzebne, zapyta nas, czy zarchiwizować wiadomości. Może też zasugerować, żeby usunąć pewnych adresatów z naszej listy, z kolei innych dodać do grupy VIP. Taka forma komunikacja z naszą pocztą jest bardzo wygodna. Co prawda bot pewnych komend zwyczajnie nie rozumie, dlatego najlepiej formułować je w bezokolicznikach. Obsługiwany jest tylko język angielski.

Astro powstało jako aplikacja, której nadrzędnym celem ma być inteligentne zarządzanie naszą komunikacją. Odpowiedzialna za niego jest grupa ludzi, która w przeszłości stworzyła Zimbre. Nie jest to jeszcze ukończony projekt – wciąż jest w fazie rozwoju beta i twórcy zapowiedzieli, że w najbliższej przyszłości planują rozszerzenie funkcji m.in. o integracje z systemami CRM.

Program w wersji na macOS-a, iOS-a oraz Androdia dostępny jest w naszej bazie programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)