ASUS podnosi ceny sprzętu. Karty graficzne, płyty główne i inne komponenty zdrożeją

ASUS podnosi ceny sprzętu. Karty graficzne, płyty główne i inne komponenty zdrożeją

Komponenty od ASUS-a niestety zdrożeją /fot. dobreprogramy
Komponenty od ASUS-a niestety zdrożeją /fot. dobreprogramy
Arkadiusz Stando
05.01.2021 10:14

2020 rok zaczął się fatalnie dla całego świata. Branża elektroniczna ucierpiała ze względu na zamknięcie fabryk w Azji i wstrzymanie transportu. Z tego względu opóźniły się premiery wielu produktów, w tym iPhone 12.

W drugiej połowie 2020 roku najbardziej dało się odczuć efekty wcześniejszych opóźnień i zamkniętych linii produkcyjnych. Premiery kart graficznych z serii RTX 3000, Radeon RX6000, procesorów Ryzen 5000 czy konsoli PlayStation 5 zobaczyliśmy jedynie na papierze. Niedobór sprzętu nadal daje się we znaki, szczególnie w ostatnim przypadku. Nie wiadomo, kiedy PS5 trafi na polski rynek w odpowiedniej dostępności, chociaż niedawno padły pierwsze konkrety.

ASUS podnosi ceny produktów ze względu na wzrost kosztów

O podwyżkach cen poinformował Juan Jose, kierownik do spraw marketingu produktów w firmie ASUS. Kilka godzin później rzecznicy firmy wydali oficjalny komunikat, aby dokładnie wyjaśnić sprawę. Jeden z największych światowych producentów komponentów komputerowych podnosi ceny detalicznych swoich produktów. To już pewne.

"Nasza nowa sugerowana cena detaliczna odzwierciedla wzrost kosztów komponentów, koszty operacyjne i działania logistyczne oraz nowe taryfy importowe. Ściśle współpracowaliśmy z naszymi partnerami dostawczymi i logistycznymi, aby zminimalizować wzrost cen" – tak brzmi kluczowa część komunikatu ASUSA.

Najprawdopodobniej podwyżki były nieuniknione. Drożeją produkty, które i tak do najtańszych nie należą. Aktualnie za najlepsze modele kart graficznych Nvidia GeForce RTX 3080 ASUS ROG Strix trzeba zapłacić niecałe 5000 zł. Przypomnijmy, że w wersji Founders Edition od Nvidii, karta kosztowała 3279 zł. Sporej podwyżki możemy spodziewać się także po płytach głównych ASUSA dla serii AMD 500 i Intel 500.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (171)