Asystent Google Now ze wsparciem dla nowych komend w języku polskim

Asystent Google Now ze wsparciem dla nowych komend w języku polskim
Paweł Piskurewicz

01.07.2015 10:56, aktual.: 01.07.2015 11:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na początku czerwca informowaliśmy Was o uruchomieniu w naszym kraju wsparcia dla kilku prostych komend w Google Now. Asystent Google'a nauczył się m.in. tworzyć i wysyłać wiadomości SMS oraz inicjować połączenia telefoniczne. Teraz ich lista powiększyła się o kolejne polecenia.

Jak możemy przeczytać na stronie rodzimej społeczności Google Now w serwisie Google + od wczoraj asystent reaguje na nowe komendy. Wśród nich znajduje się dodawanie przypomnień (wraz z miejscem bądź godziną), notatek, ustawianie budzika oraz minutnika. Jak to bywa w przypadku takich usług, u części osób komendy mogą być dostępne od jakiegoś czasu, u innych pojawią się niedługo.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Google Now dobrze radzi sobie z rozpoznawaniem głosu, nawet gdy w tle towarzyszą nam inne dźwięki (muzyka, miasto). Gorzej radzi sobie z nazwami własnymi, zwłaszcza tymi w innym języku. Miewa również problemy z rozpoznaniem niektórych sformułowań, dlatego czasem warto zadać pytanie w inny sposób.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jeżeli interesują Was działające w naszym języku komendy, warto zajrzeć na już wspomnianą stronie społeczności. Jej użytkownicy prowadzą i aktualizują listę działających w naszym kraju poleceń. Choć do pełni możliwości dostępnych dla anglojęzycznych użytkowników wciąż daleka droga, cieszy fakt, że Google regularnie powiększa możliwości swojego asystenta w naszym kraju. Aby móc skorzystać z Google Now na urządzeniu z systemem Android należy posiadać aplikację wyszukiwarki Google'a bądź też Google Now Launcher.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)