Asystent Google z ciemnym motywem. Wczesna wersja już dostępna dla testerów

Strona główna Aktualności

O autorze

Największa wizualną nowością w Androidzie Q ma być tryb ciemny. Google zamierza go wprowadzić zarówno w interfejsie całego systemu, jak i we własnych aplikacjach. Ciemniejsze kolory powinny więc być dostępne w przeglądarce Chrome, Dysku Google, a także w Asystencie Google.

Asystent Google jest już dostępny w języku polskim i trzeba przyznać, że zapowiada się naprawdę obiecująco. Jednakże, podobnie jak wersja amerykańska czy jakakolwiek inna, nie pasuje on do nadchodzącego Androida Q. Głównym kolorem jest bowiem biały.

Serwis 9to5Google informuje o nowościach wprowadzonych w testowym wydaniu aplikacji Google (wersja 9.5). Wybrani użytkownicy wersji beta zauważyli zmianę koloru kart w Asystencie Google – pojawiły się karty z czarnym tłem i białym tekstem. Włączane są one automatycznie, gdy na danym smartfonie aktywny jest tryb oszczędzania energii. Nowy wygląd można również wywołać po przestawieniu funkcji Night mode na zawsze włączoną w opcjach programisty w Androidzie Pie.

Warto zauważyć, że tylko karty odpowiedzi otrzymały nowy kolor. Natomiast cały interfejs, wraz z dymkami zawierającymi pytania, jak i tłem, pozostaje jeszcze w starych barwach. Prawdopodobnie nie jest to ostatnia wersja ciemnego motywu dla Asystenta Google. W finalnym wydaniu wygląd powinien ulec zmianie.

Niestety, data wdrożenia ciemnego trybu do Asystenta Google nie jest jeszcze znana. Niewykluczone, że stanie się to dopiero w okolicach premiery Androida Q, która ma odbyć się latem.

Asystent Google w Polsce

Jak już wspomniałem we wstępie i jak najpewniej doskonale wiecie, Asystent Google jest już dostępny w Polsce. Większość użytkowników Androida powinna już mieć do niego dostęp. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej, to zapraszamy do naszych tekstów. Sprawdziliśmy już, co faktycznie potrafi Asystent Google, a także przygotowaliśmy listę komend głosowych, które powinny przydać się podczas prowadzenia samochodu.

© dobreprogramy
s