Atlas Web Browser – przeglądarka internetowa na Androida warta wypróbowania

Atlas Web Browser – przeglądarka internetowa na Androida warta wypróbowania

Atlas Web Browser – przeglądarka internetowa na Androida warta wypróbowania
Tomek Kondrat
01.08.2014 19:29, aktualizacja: 01.08.2014 21:08

W przeciwieństwie do komputerów osobistych liczba liczących się przeglądarek na Androida jest bardzo duża. Chrome, Firefox, Opera czy Dolphin Browser to tylko niektóre z pozycji, które znajdują uznanie w oczach entuzjastów systemu Google. Do grona przeglądarek godnych zainteresowania zaliczyć można Atlas Web Browser, która niedawno trafiła do Sklepu Google Play.

Przeglądarka Atlas została stworzona przez użytkownika XDA o nicku tliebeck i jako jedna z pierwszych aplikacji tego typu wykorzystuje Material Design. Atlas Web Browser powinno zainteresować przeciwników reklam, gdyż autor zaimplementował filtry EasyList. oraz EasyPrivacy. Wspomniane funkcje nie są jednak, tym co czyni przeglądarkę Atlas pozycją wyjątkową.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja pozwala na przeglądanie stron internetowych w wersji desktopowej jak i mobilnej. Każda z odwiedzanych stron może posiadać własne ustawienia. Bardzo ciekawą funkcją jest również możliwość przeglądania stron w trybie dwuwidokowym. Funkcja działa poprawnie zarówno na telefonach, jak i tabletach. Dzięki tej funkcji możliwe jest przeglądanie dwóch stron internetowych w tym samym czasie. Każda ze stron może być przeglądana w trybie mobilnym (o ile takowy posiada) i desktopowym. Na Androidzie 4.4 możliwe jest włączenie trybu pełnoekranowego.

350110817750247361

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Przeciąganie palcem w kierunku środka ekranu otwiera menu z ustawieniami strony lub menedżerem kart. Aplikacja jest dostępna w wersji beta i dlatego wszystkie funkcje, które w przyszłości będą płatne, są odblokowane. Aplikacja ciągle jest intensywnie rozwijana i możliwe są błędy. Projekt jest jednak warty tego, aby bacznie go obserwować.

Atlas Web Browser to kolejna po Link Bubble i NowBrowser aplikacja, którą warto wypróbować. Przeglądarka oferuje funkcje, które nie są dostępne w innych, bardziej popularnych, aplikacjach. Atlas Web Browser można pobrać z naszego katalogu aplikacji mobilnych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)