AutoCB – nowa aplikacja AutoMapy połączeniem radia CB i krótkofalówki

AutoCB – nowa aplikacja AutoMapy połączeniem radia CB i krótkofalówki

AutoCB to nowa aplikacja dla kierowców
AutoCB to nowa aplikacja dla kierowców
Oskar Ziomek
01.07.2019 19:17

Twórcy AutoMapy poszerzają portfolio swoich aplikacji. Funkcja komunikacji głosowej z innymi użytkownikami na drogach, która znana jest z nawigacji AutoMapa, trafiła do odrębnej aplikacji AutoCB i w ten sposób może się stać bardziej popularna wśród użytkowników innych nawigacji. Korzystanie jest całkowicie darmowe.

AutoCB to pomysł na połączenie "nowoczesnego radia CB" i krótkofalówki. Chodzi o umożliwienie głosowego kontaktu użytkownikom, którzy znajdują się niedaleko siebie, a przez to mogą sobie wzajemnie pomóc lub przekazać jakieś informacje. W praktyce jest to więc swego rodzaju alternatywa dla Yanosika (oraz od niedawna Map Google), gdzie użytkownicy wzajemnie informują się o zagrożeniach, ale nie jest to poparte rozmową głosową.

Obraz

W AutoCB, poza możliwością rozmowy z użytkownikami znajdującymi się w pobliżu, możliwe jest również tworzenie prywatnych kanałów, wówczas bez względu na odległość dzielącą rozmówców. To propozycja dla flot oraz użytkowników prywatnie podróżujących w kilka aut ze znajomymi czy rodziną – komunikacja między pojazdami za pośrednictwem AutoCB ma być wygodniejsza od rozmów telefonicznych i krótkofalówek.

Co istotne, program jest wygodny w obsłudze także wtedy, kiedy nie jest na pierwszym planie. Po zamknięciu, aplikacja minimalizuje się do pływającej ikony, co pozwala rozpocząć rozmowę lub odpowiedzieć na zadane pytanie w dowolnym momencie, bez konieczności przełączania aplikacji.

Aplikację AutoCB na Androida znajdziecie w naszym katalogu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)