r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AutoMapa 4.5.0

Strona główna Android Podróże i transport Nawigacja

Jedna z najpopularniejszych rodzimych nawigacji samochodowych. Oferuje mapy nie tylko dla Polski, ale także całej europy. Choć sam program jest darmowy, to już korzystanie z niego wymaga wykupienia abonamentu. Jego wysokość zależy od wybranych map i okresu trwania abonamentu.

Galeria programu

Przy pierwszym uruchomieniu zostaniemy poproszeni o wybór mapy oraz głosu lektora. Dopiero po pobraniu całości, możemy rozpocząć korzystanie aplikacji. Choć przechowuje ona dane offline i pozwala na nawigację w takim trybie, to do pełne działania i aktualnych informacji z drogi niezbędne jest połączenie sieciowe. Odpowiednich wyborów dokonujemy przy uruchomieniu.

Ekran główny AutoMapy przedstawia mapę oraz umieszczone u dołu menu. Za jego pomocą w łatwy sposób odnajdziemy się na mapie, czy też przejdziemy do wpisywania adresu docelowego. Choć interfejs nie rzeszy urodą, to dobrze spełnia swoje zadanie, zwłaszcza podczas drogi. W opcjach możemy zmienić nie tylko ustawienia obrazu (dla dnia i nocy, wielkość czcionki itp.) ale także map. To one stanowią największą zaletę programu.

Wśród zalet należy także wspomnieć o rozbudowanym menu wyznaczania trasy, w którym poza punktem startowym i docelowym możemy dodawać pośrednie oraz określać inne parametry trasy. AutoMapa sprawdza się także jako nawigacja piesza, a dzięki sporej i ciągle powiększanej bazie POI może stanowić pomoc nie tylko podczas drogi do samochodem do celu. Samą aplikację można pobrać za darmo, tak aby przekonać się czy warto zainwestować w abonament. AutoMapa oferuje również wsparcie dla urządzeń naręcznych (wearable devices).

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowe mapy 2016 już dostępne w AutoMapie #prasówka

1
OPROGRAMOWANIE 16.03.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Nowa organizacja ruchu dla ponad 14 tysięcy miejscowości, bardzo duża aktualizacja punktów adresowych w całym kraju i dostosowanie map do funkcji AutoRadar. Najnowsze mapy Polski i Europy są już dostępne dla użytkowników AutoMapy. Producenci AutoMapy udostępnili najnowsze mapy Polski i Europy. Opracowane w lutym 2016 roku dane mapowe są jednym z głównych elementów niezbędnych do wprowadzenia funkcji AutoRadar, która w najbliższym czasie zostanie udostępniona użytkownikom mobilnych wersji AutoMapy. Dzięki niej cała społeczność AutoMapy uzyska możliwość wymiany informacji o aktualnych…

Nowe ikonki POI w AutoMapie zaprojektowane dla dużych ekranów

14
OPROGRAMOWANIE 22.10.2015 | Anna Rymsza (Xyrcon)

W AutoMapie wprowadzony został nowy system identyfikacji wizualnej dla Użytecznych Punktów (POI). Nowe ikonki zostały dostosowane do ekranów wysokiej rozdzielczości, a ponadto wizualnie porządkują identyfikację obiektów na mapie. Kolory jednoznacznie określają, z jakim typem obiektu mamy do czynienia. Przyzwyczajonym do nich użytkownikom będzie dzięki temu łatwiej odnaleźć je na mapie także podczas rutynowego jej przewijania. W AutoMapie znajduje się ponad 750 tysięcy Użytecznych Punktów i trochę porządku tej liście nie zaszkodzi. W nowej identyfikacji wizualnej wszystkie Użyteczne…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #7 15.09.2017 23:01

Kiedys korzysrałe z AM na starych poczciwych ustroistwach z Wic CE> I było fajnie. Teraz chce zainstalować - kupić- mape na tablet bez połąćzenia z internetem. I co ? I dupa! Nie ma normalnego zainstalowania, kupienia i aktywacji. Nie to nie! Niech sie wypchają.

  #6 13.04.2017 00:02

@CIsuwa1 (niezalogowany): Mam Automapę od 10 lat. stwierdzam jednak, że co roku aktualizuję i co roku jest coraz więcej błędów i nieprawidłowości w działaniu. Dotyczy to zarówno w kraju jak i w całej Europie. W 2016 r nie pokonałem chociaż jednego odcinka, gdzie nie byłoby błędów a jeżdżę po całej Europie. Najczęściej występujące to: nakazuje mi zjeżdżać z autostrady tylko po to aby objechać pół ronda i dalej wjechać na tę samą autostradę (w Hiszpani to nagminne), przy szybkich trasach nakazuje przejeżdżać przez centra miasteczek i miast, nie wiadomo dlaczego nakazuje skręcić w drogę polną lub wjazd w drogę bez wyjazdu, często też podczas trasy wyskakuje "error" i nie wyświetla dalej. Zmieniam zdanie o kiedyś bardzo dobrej nawigacji na ostatnio byle jaką.

  #5 02.11.2015 08:29

z opisu wynika ze darmowa, ale taka nie jest

  #4 06.10.2015 15:38

Czy ta wersja jest darmowa czy tylko trial na 7dni?

  #3 10.07.2015 22:23

@raptos: mam tak samo ten sam fon

  #2 26.01.2015 18:23

@raptos: wersja 1.7.4 (0677) ta wersja ci pójdzie testowana była na SGS 5 antek 5.0

raptos   4 #1 23.01.2015 21:15

Testowałem AM 1.73 na Samsungu S5 z najnowszym androidem 5 i lipa.
Po zadaniu parametrów : start, punkty pośrednie i cel - AMapa nie pokazywała trasy. Pokazywała aktualną pozycję pojazdu ale nie prowadziła. U znajomego na Andku 4.1.2 działała normalnie.

Autor edytował komentarz.
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.