AutoMapa dla Androida gotowa do betatestów

AutoMapa dla Androida gotowa do betatestów

Wojciech Kowasz
14.01.2012 12:06, aktualizacja: 14.01.2012 12:24

Producenci AutoMapy, najpopularniejszego systemu nawigacyjnego w Polsce, udostępnili do bezpłatnych testów wersję beta swojego oprogramowania na platformę Android.

Niewątpliwym atutem AutoMapy jest bardzo wysoka dokładność map w Polsce oraz największa baza adresów i numerów domów spośród dostępnych na naszym rynku systemów nawigacyjnych. W związku z dużą liczbą użytkowników także system ostrzegania o korkach i utrudnieniach LiveDrive! spisuje się stosunkowo dobrze. Nic więc dziwnego, że AutoMapa dla Androida była długo wyczekiwana przez osoby poszukujące oprogramowania nawigacyjnego na smartfony i tablety wyposażone w system Google. Nawigacja polskiej produkcji od dawna była już bowiem dostępna na system Windows Mobile (ale nie Windows Phone 7) oraz iOS, nie licząc desktopowych systemów Windows. Wkrótce, za sprawą uruchomionego dzisiaj programu beta, do tego grona dołączy też Android.

W ramach betatestów AutoMapę dla Androida każdy może pobrać bezpłatnie i testować w swoim urządzeniu. Producenci oddają do naszej dyspozycji mapę w wersji 1110, czyli z października ubiegłego roku (komercyjne wersje AutoMapy wyposażone są obecnie w wersję 1112 z grudnia) oraz obsługę systemu LiveDrive!. W związku z tym, że jest to wersja beta, procedura instalacji aplikacji na urządzeniu jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Na telefon lub tablet należy pobrać plik instalacyjny o rozmiarze 13 MB bezpośrednio ze strony producenta, a następnie, po jego uruchomieniu, pobrać dodatkowo około 200 MB. Sugerujemy zatem skorzystanie z szybszej i pozbawionej opłat za transfer sieci bezprzewodowej. W przyszłości, po zakończeniu testów, AutoMapa pojawi się w sprzedaży między innymi w Android Market.

Przy okazji producenci AutoMapy poinformowali również, że AutoMapa 6.10 jest ostatnią wersją programu, która będzie działać na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemów PPC 2003 i WCE 4.2.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (139)