Autumn Creators Update to pomyłka: Microsoft wyjaśnia błąd tłumaczenia

Autumn Creators Update to pomyłka: Microsoft wyjaśnia błąd tłumaczenia
Oskar Ziomek

20.07.2017 13:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaledwie trzy dni temu informowaliśmy, iż jesienna aktualizacja dla twórców dla Windowsa 10 na niektórych rynkach zadebiutuje również pod nazwą Autumn Creators Update. Zmiany trafiły na oficjalne witryny, a posunięcie firmy najrozsądniej było wytłumaczyć wówczas chęcią dopasowania się do krajów, gdzie wykorzystywanym językiem jest brytyjska odmiana angielskiego. Przy okazji atutem miało być odsunięcie się od alternatywnego znaczenia słowa fall.

Wczoraj Microsoft postanowił się jednak do sprawy ustosunkować, bo jak się okazuje – całe zamieszanie to pomyłka w tłumaczeniu i aktualizacja będzie występować wyłącznie pod nazwą Fall Creators Update, jaką dotychczas wszyscy się posługiwali. Wyjaśnienia uzyskał serwis Ars Technica, na którego łamach przeczytać możemy:

Firma poinformowała nas dzisiaj, że był to błąd w tłumaczeniu – tak, pomiędzy angielskim i angielskim – i że aktualizacja będzie w rzeczywistości nazwana wszędzie „Fall Creators Update”. Wykorzystanie brytyjskiego angielskiego w nazwie dla użytkowników posługujących się tym językiem to pomyłka.

Trzy dni temu zmiany zdążyły się pojawić na stronach Microsoftu w Wielkiej Brytanii, Indiach, Australii i Nowej Zelandii. Dziś wprowadzone są już poprawki.

Brytyjska strona Microsoftu już z napisem „Fall Creators Update”
Brytyjska strona Microsoftu już z napisem „Fall Creators Update”

Koniec końców trzeba przyznać, iż jednolita nazwa dla aktualizacji jest bardziej rozsądna od tej z podziałem na odmiany języka angielskiego. W przeciwnej sytuacji, wobec nazewnictwa można by mieć innego rodzaju zastrzeżenia: skoro możliwe jest tłumaczenie, by dostosować produkt do konkretnych rynków, to dlaczego nie zmiana pory roku w nazwie w tych krajach, gdzie nie występuje wówczas jesień?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)