Avira Antivirus Pro z nowym, szybszym silnikiem skanującym AV Pro core

Avira Antivirus Pro z nowym, szybszym silnikiem skanującym AV Pro core
Redakcja

01.07.2014 13:28

Dobrze znana w Polsce marka rozwiązań zabezpieczających Avira przechodzi od pewnego czasu swoiste przeobrażenie. Producent oprogramowania z logiem w formie białej parasolki na czerwonym tle właśnie zastąpił swoją aplikację Antivirus Suite nowym pakietem Antivirus Pro. Program ten w przeciwieństwie do uboższej, darmowej wersji Free jest skierowany dla użytkowników komercyjnych. Wbrew pozorom nie chodzi tutaj tylko o prostą zmianę nazwy, ale znacznie większe zmiany dokonane w samej aplikacji za sprawą użycia nowego silnika skanującego.

Obraz

Choć oprogramowanie Avira przy pierwszym spojrzeniu może wydawać się nieco przestarzałe, jego silnik skanujący jest bardzo skuteczny i wykorzystywany z powodzeniem w wielu innych aplikacjach. Klasyczny interfejs jest też zaletą dla osób, które nie mogą znieść popularyzacji przez interfejsy podobne do Modern UI z Windows 8 – Avira nie poszła w tę stronę, zostają przy swoim sprawdzonym rozwiązaniu. Głównym składnikiem Avira Antivirus Pro jest skaner antywirusowy. Działa on w czasie rzeczywistym dbając o bezpieczeństwo użytkownika. Możliwe jest także wykonywanie skanowania zarówno wybranych katalogów jak i całego dysku twardego. Aplikacja wykorzystuje do skanowania plików chmurę Avira Protection Cloud, pozwala również na wykrywanie potencjalnie niechcianego oprogramowania (PUP).

Jednym ze składników aplikacji jest ochrona internetowa, która skanuje przeglądane strony internetowe i blokuje te, które zawierają szkodliwe oprogramowanie lub stanowią próbę oszukania użytkownika. Dodatkową ochronę zapewnia skanowanie poczty internetowej przesyłanej przy pomocy protokołów POP3, IMAP i SMTP. Aplikacja integruje się z systemową zaporą Windows dając szybki dostęp do jej reguł. Ustawienia aplikacji pozwalają wybrać domyślne akcje wykonywane po znalezieniu infekcji. Użytkownik może ponadto regulować poziom ochrony heurystycznej, a także zabezpieczyć dostęp do ustawień antywirusa.

Producent chwali się zastosowaniem w nowej linii swoich produktów technologii xVDF – rozszerzonych plików definicji wirusów. W efekcie cały pakiet zachowując taką samą skuteczność może działać szybciej: pliki zawierające definicje są mniejsze, co pozwala na pobieranie mniejszej ilości danych przy aktualizacji; antywirus wymaga mniejszej mocy obliczeniowej do analizowania plików i sygnatur, sam system ma się natomiast uruchamiać zauważalnie szybciej. Nowy silnik skanujący trafił także do innych aplikacji oferowanych przez Avirę: pakietu Internet Security Suite wyposażonego dodatkowo w zaporę sieciową i moduły do przyśpieszania systemu, a także Ultimate Protection Suite wzbogaconego jeszcze o moduł odpowiedzialny za aktualizację sterowników i przyśpieszanie gier.

Użytkownicy korzystający do tej pory z wersji Antivirus Suite nie muszą samodzielnie dokonywać żadnych zmian. Aplikacja zostanie zaktualizowana do nowej wersji Pro w ramach mechanizmu aktualizacyjnego dostępnego w programie. hasłem. Niestety Avira nie posiada interfejsu w języku polskim. Aplikacja jest płatna, wersja testowa pozwala na korzystanie z niej przez 30 dni. Program znajdziecie w bazie naszego serwisu, zapraszamy do jego przetestowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)