Awaria PayPala umożliwiła dostęp do losowych kont i realizację transakcji

Awaria PayPala umożliwiła dostęp do losowych kont i realizację transakcji

27.12.2016 12:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W styczniu miała miejsce potencjalnie niebezpieczna w skutkach awaria serwisu Allegro. W wyniku aktualizacji oprogramowania (co prawda tylko przez ok. półtora godziny) możliwe było tam uzyskanie dostępu do losowych kont. Wygląda na to że z podobna awarią borykał się w ostatnim czasie inny powszechnie wykorzystywany w e-zakupach serwis, PayPal.

Jak informuje Niebezpiecznik.pl, użytkownicy, którzy logowali się wczoraj do serwisu transakcyjnego PayPal, otrzymywali dostęp do kont innych użytkowników. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że PayPal działa przecież jako wirtualny portfel – zyskując dostęp do konta, można także dysponować zgromadzonymi tam środkami, dokonywać zakupów.

Jeden z użytkowników serwisu potwierdził nawet, że za pośrednictwem przypadkowego konta udało mu się dokonać transakcji. Można zakładać, że problemy PayPala mają podobne źródło, jak w przypadku Allegro. Powodem może być błąd w zarządzaniu sesją użytkownika. Na razie nie pojawiło się w tej sprawie żadne oświadczenie administracji PayPala.

Nie należy się jednak obawiać, że środki wydane na zakupy przez użytkownika innego niż właściciel konta, zostały utracone bezpowrotnie. Możliwe jest złożenie reklamacji lub anulowanie przekazu. Korzystającym z PayPala zalecamy zatem zweryfikowanie listy zleconych w ostatnim czasie dyspozycji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)
Zobacz także