Awaria serwerów ZUS. W całej Polsce mogą być problemy z obsługą

Awaria serwerów ZUS. W całej Polsce mogą być problemy z obsługą

Awaria serwerów ZUS. W całej Polsce mogą być problemy z obsługą
29.11.2017 14:14, aktualizacja: 29.11.2017 14:50

Petenci mogą mieć dziś problemy z załatwianiem spraw w ZUS w placówkach i przez Internet. W jednym z ośrodków obliczeniowych instytucji zaistniała poważna awaria serwerów. Nie znamy skali, ale sprawa wygląda poważnie.

Awaria trwa od godzin porannych. Uległy jej serwery odpowiadające za dostępność niektórych usług do bieżącej obsługi klientów w placówkach ZUS i dostęp do elektronicznego konta klienta. Z własnego doświadczenia wiemy też, że przestał działać Płatnik, więc wiele firm również może mieć problemy.

Awaria wygląda na poważniejszą niż ta, która miała miejsce 13 listopada. Wtedy przejściowe problemy miały aplikacje Płatnik i ePłatnik, były też problemy z logowaniem do PUE i przyjmowaniem dokumentów elektronicznych, w tym zwolnień lekarskich (eZLA).

Zapytany o skalę awarii rzecznik ZUS, Wojciech Andrusiewicz, poinformował nas, że na pewno aż takiej awarii nie ma i poprosił o kontakt mailowy, więc więcej szczegółów dostarczymy, gdy dostaniemy odpowiedź. Z oświadczenia, jakie podał dla Business Insidera dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad usunięciem awarii. Wszystko powinno wrócić do normy jeszcze dziś.

Na stronie ZUS-u w chwili pisania artykułu nie było jeszcze żadnych informacji o awarii – jedynie wzmianka o planowanych na 30 listopada pracach serwisowych PUE ZUS.

Aktualizacja

Otrzymaliśmy oświadczenie rzecznika ZUS:

W godzinach porannych w jednym z naszych ośrodków obliczeniowych mieliśmy awarię części serwerów, które odpowiadają za dostępność niektórych aplikacji niezbędnych do bieżącej obsługi klientów w placówkach ZUS. Z tego względu w niektórych placówkach bieżąca obsługa klientów jest rzeczywiście utrudniona. Prowadzimy intensywne prace w celu szybkiego usunięcia awarii, co powinno nastąpić jeszcze dziś. Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)