Babbel. Wygodna aplikacja do nauki języków

Aplikacja Babbel (fot. Babbel Polsk)
Aplikacja Babbel (fot. Babbel Polsk)
Karolina Modzelewska

17.12.2020 08:49, aktual.: 17.12.2020 12:44

Nowa, pandemiczna rzeczywistość sprawiał, że zamknięci w domach zyskaliśmy więcej wolnego czasu. Pomysłów na jego wykorzystanie może być wiele, ale ciekawą alternatywą stanowi nauka wybranego języka obcego. W tym przypadku pomocne okazują się dostępne aplikacje mobilne, takie jak Babbel.

Babbel to platforma i aplikacja do nauki języków obcych. W polskiej wersji językowej użytkownik może skorzystać z kursów języka angielskiego lub niemieckiego. Bogatsza oferta dotyczy wersji anglojęzycznej, w której dostępny jest m.in. język duński, francuski, hiszpański, indonezyjski, norweski czy włoski. Jest to ciekawa opcja dla osób, które angielski mają w przysłowiowym małym palcu. Istnieją również inne kombinacje językowe dające liczne możliwości nauki nowych języków.

Aplikację Babbel można bez problemu pobrać z Google Play lub App Store bądź korzystać z niej na komputerze. Jej instalacja jest bezpłatna, ale dostęp do kursów wymaga rejestracji i dokonania płatności za wybrany kurs.

Babbel to aplikacja dostosowana do potrzeb różnych użytkowników. Będzie odpowiednia zarówno dla osób początkujących, jak i tych, które chcą podszkolić wyrażenia biznesowe czy specjalistyczne. Każdy z kursów oferuje kilkanaście lekcji. Nauka ma charakter kompleksowy, ponieważ twórcy stworzyli aplikację uczącą nie tylko słówek, ale też gramatyki, poprawnej wymowy, a nawet wyjaśniającą kontekst kulturowy używania określonych zwrotów.

Obraz

Jak wygląda nauka języka z aplikacją Babbel?

Kursy zostały tak skonstruowane, aby użytkownik przyswoił i utrwalił nową wiedzę. Jest tu bardzo dużo powtórzeń, a ogromną zaletę stanowi to, że wymowa wszystkich słów, wyrażeń czy zdań została nagrana przez native speakerów. Mamy więc styczność z prawdziwym, użytkowym językiem i akcentami.

W trakcie lekcji ćwiczymy rozumienie ze słuchu, pisanie i wspomnianą już wymowę. Aby uaktywnić ostatnią z wymienionych opcji, należy zezwolić aplikacji na dostęp do mikrofonu. Panel powtórek pozwala w dowolnym momencie wrócić do poznanych słówek, powtórzyć gramatykę czy różnego rodzaju zwroty. Z kolei panel z podcastami daje dostęp do kilkunastu publikacji dźwiękowych.

Obraz

Kolejną z użytecznych funkcji, jakie oferuje Babbel, są przypomnienia o nauce wybranego języka. Użytkownik może określić ich godzinę oraz częstotliwość np. 3 razy w tygodniu o godzinie 8 rano. Ma także szansę śledzenia swojej aktywności w kalendarzu (oznaczone są dni, w których odbywały się lekcje lub powtórka), a także dotychczasowych osiągnięć. Warto również wspomnieć, że Babbel na bieżąco aktualizuje zawartość kursów, które można przeglądać w panelu "Nowości".

Obraz

Cena kursu jest uzależniona od wybranej taryfy. Twórcy oferują płatności kwartalne (34,99 zł miesięcznie/104,97 zł), półroczne (27,99 zł miesięcznie/167,94 zł) oraz roczne (19,99 zł miesięcznie/239,88 zł). Najkorzystniej wypada opcja wykupienia rocznego dostępu. Koszt około 20 zł miesięcznie jest nieporównywalnie niższy w zestawieniu z tradycyjnymi kursami stacjonarnymi czy lekcjami online.

Moje doświadczenia z Babbel

Skorzystałam z możliwości nauki języka angielskiego w polskiej wersji językowej. Aplikacja szybko zyskała moje uznanie, ze względu na sposób, w jaki prowadzone są lekcje. Chodzi tu przede wszystkim o system, który wymusza ciągłe posługiwanie się poznanymi słowami oraz zwrotami. Na początku dość niezręczne wydawało mi się mówienie do telefonu w obcym języku, ale po czasie przywykłam do tej formy sprawdzania poprawności moich wypowiedzi. Zwłaszcza, że nie trzeba mówić wyjątkowo głośno, a twórcy aplikacji pozwalają nam samodzielnie regulować czułość mikrofonu.

Aplikacja jest łatwa w obsłudze. Ma przejrzysty interfejs, stonowaną kolorystykę i ładną szatę graficzną. Nie musimy się obawiać, że w trakcie jej użytkowania zostaniemy narażeni na zbyt wiele bodźców wizualnych i dźwiękowych. Wszystko jest wyważone, co moim zdaniem odgrywa ważną rolę w przypadku nauki, która zazwyczaj zajmuje trochę czasu.

Obraz

Czy Babbel posiada jakieś wady? Jedyną niedogodnością, bo nie można nazwać tego minusem, który zauważyłam, jest czas reakcji na działania użytkownika. Bardzo często chciałam szybko przejść do kolejnego zadania, zwrotu czy dialogu. Aplikacja nie pozwala jednak niczego ominąć, trzeba do końca wysłuchać wypowiedzi native speakera, uzupełniać zdanie po zdaniu, czy klikać poprawne odpowiedzi. Z drugiej strony można na to spojrzeć jako zaletę, ponieważ aplikacja zmusza nas do ciągłej uważności i nie pozwala "opuszczać" mniej ciekawych ćwiczeń językowych.

Aplikację Babbel na Androida można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)