Baidu skorzysta z silnika wyszukiwania Microsoftu

Baidu skorzysta z silnika wyszukiwania Microsoftu

Wojciech Cybulski
04.07.2011 18:21, aktualizacja: 04.07.2011 23:14

Najpopularniejsza w Chinach wyszukiwarka internetowa Baidu podpisała umowę z Microsoftem, dzięki której już wkrótce zapytania kierowane przez angielskojęzycznych użytkowników Baidu będą obsługiwane przez silnik Binga.

Na mocy podpisanego porozumienia internauci, którzy zaczną wpisywać w Baidu dowolną angielskojęzyczną frazę, zostaną automatycznie przełączeni na silnik wyszukiwania, który Microsoft stworzył na potrzeby wyszukiwarki Bing. Dzięki takiemu rozwiązaniu Baidu, które kontroluje ponad 75% chińskiego rynku wyszukiwarek, będzie mogło umocnić swoją dominację w regionie. Jest także wysoce prawdopodobne, że największa chińska wyszukiwarka ma ambicje wyjść poza granice Państwa Środka i planuje globalną ekspansję. Umowa jest korzystna także dla Microsoftu, gdyż utrudnia konkurentom - w szczególności firmie Google - zwiększenie udziału w chińskim rynku wyszukiwarek. Przedstawiciele Baidu i Microsoftu zgodnie przyznali, że podpisana właśnie umowa jest ukoronowaniem dotychczasowej, bardzo owocnej współpracy obu firm.

Silnik Binga zostanie wdrożony w Baidu jeszcze w tym roku. Microsoft ponadto pomoże chińskiej wyszukiwarce w rozwijaniu usług dedykowanych platformom mobilnym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)