Ballmer: Microsoft nie pozbierał się po Viście

Ballmer: Microsoft nie pozbierał się po Viście

Redakcja
08.10.2009 10:50, aktualizacja: 08.10.2009 11:00

Steve Ballmer, prezes firmy Microsoft oficjalnie przyznał, że wydanie Visty źle odbiło się na dobrym imieniu korporacji i że firmie nigdy później nie udało się już zatrzeć złego wrażenia powstałego po premierze systemu.

System Windows Vista pojawił się na rynku w 2007 roku. Od początku krytykowany był on m.in. za niską wydajność. Według Ballmera, Microsoft popełnił błąd podczas projektowania Visty polegający na zwiększeniu bezpieczeństwa systemu kosztem zmniejszenia kompatybilności. Prezes Microsoftu wierzy jednak, że reputacja jego firmy poprawi się wraz z wydaniem Windows 7, do którego uaktualnienie z Visty powinno być w przeważającej większości przypadków bezbolesne i nie wymaga zmian sprzętowych.

Głosy z Microsoftu mówiące o tym, że Vista jest produktem nieudanym słychać już od jakiegoś czasu. Teraz oficjalnie firma uznała aktualnie jeszcze najnowszy na rynku system za niewypał. Konto jest więc czyste i przygotowane na przyjęcie Windows 7, który już niebawem zajmie miejsce Visty na sklepowych półkach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)