Bankomat, który sam do Ciebie przyjedzie? Niedługo ruszy nowa usługa Idea Banku

Bankomat, który sam do Ciebie przyjedzie? Niedługo ruszy nowa usługa Idea Banku
Karolina Kowasz

15.09.2014 22:34, aktual.: 16.09.2014 11:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Idea Bank przy współpracy z iTaxi szykuje nową usługę, będącą nowością na polskim rynku. Już niedługo będziemy mieli możliwość zamówienia bankomatu z funkcją wpłatomatu, który zostanie wbudowany we wnętrzu samochodu. Wszystko odbędzie się za pomocą mobilnej aplikacji.

Obraz

Usługa Money Collection ma być skierowana przede wszystkim do przedsiębiorców. Dzięki mobilnym wpłatomatom będą mieli możliwość wpłacenia, na przykład, dziennego utargu, zaś wpłata pojawi się na koncie już w ciągu trzydziestu minut. Na tym jednak nie koniec – umieszczony w samochodzie bankomat pozwoli im także na wypłacenie środków dzięki czemu będą mogli szybko i wygodnie rozliczyć się chociażby z dostawcami.

Początkowo taksówki z bankomatami mają być dostępne w trzech miejscowościach – Warszawie, Poznaniu i Elblągu, tam też pojawią się jeszcze w tym roku. Idea Bank ma nadzieję jednak, że usługa przyjmie się na naszym rynku i z czasem będzie można ją wprowadzić we wszystkich większych miastach w Polsce.

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, właściciele małych firm bardzo często przyjmują płatności gotówką i dostarczają ją do banku na własną rękę. Nierzadko przewożą pieniądze późnymi wieczorami, komunikacją miejską, narażając się na utratę całego przychodu podczas napaści. Właśnie do tych osób chciałby trafić bank, oferując im bezpieczniejszą i wygodniejszą usługę.

Testowe urządzenia zostaną umieszczone w samochodach BMW i3. Bankomaty, które będą posiadały własny system energii zostały przygotowane przez Noatech, zaś za kierownicami samochodów zasiądą przeszkoleni pracownicy Idea Banku.

Aplikacja do zamawiania bankomatu ma być dostępna zarówno na iOS-a jak i Androida. Logować się do niej będzie można z pomocą otrzymanego od banku tokenu, a po zalogowaniu program odnajdzie użytkownika z pomocą systemu GPS i wskaże najbliższe samochody. Oprogramowanie pozwoli także na zamówienie dowozu gotowki do firmy.

Co istotne, bank zapewnia, że pojazdy będą zabezpieczone przed złodziejami, a specjalny mechanizm zniszczy gotówkę w razie porwania samochodu. Klient jednak nie będzie stratny, gdyby taka sytuacja zaistniała. Pieniądze i tak zostaną zaksięgowane na jego rachunku. Można więc się spodziewać, że usługa odniesie duży sukces i stanie się popularna wśród przedsiębiorców, którzy dotychczas samodzielnie dostarczali gotówkę do banku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)