BattleForge na weekend

BattleForge na weekend

Redakcja
13.05.2011 17:59

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy grę BattleForge - uznaną przez wielu graczy strategię nowej generacji przecierającą nowe szlaki w sposobie toczenia wieloosobowych potyczek za pośrednictwem Internetu. Zaliczana jest ona do gatunku określanego jako MMORTS, albowiem tytuł stanowi połączenie kilku gatunków gier, MMO - Massively Multiplayer Online oraz RTS - Real Time Strategy, a także gier karcianych.

Fabuła gry rozgrywa się w nieprawdopodobnej krainie przepełnionej konfliktami pomiedzy bogami, a tytanami. Zwykli ludzie nie ogrywają w niej większej roli, aż do czasu gdy bogowie nadają im nadprzyrodzone moce, by ci z kolei, przeistaczając się w Skylordów, mogli walczyć w ich imieniu przywołując przeróżne mityczne stwory. W takiego Skylorda przyjdzie nam się wcielić chcąc poprowadzić rozgrywkę w BattleForge. Pełną fabułę gry poznajemy etapami i na wielu różnych płaszczyznach tworząc własne scenariusze, bohaterów oraz historie.

Czy Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów? //Rozgrywka w BattleForge rozpoczyna się w tzw. kuźni, gdzie bez względu na to czy rozpoczynamy grę sami czy wraz ze znajomymi, układamy własną talię wirtualnych kart kolekcjonerskich składającą się z jednostek, budynków oraz zaklęć, które zostaną rzucone bezpośrednio na pole bitwy. Dzięki takim rozwiązaniom armie będą cechować się unikatową i natychmiastową gotowością do podjęcia akcji, bez zbędnego budowania własnej bazy i żmudnej produkcji jednostek. Karty gromadzimy poprzez wygrywanie kolejnych pojedynków, a następnie tworzymy z nich własne kombinacje, opracowujemy taktyki i organizujemy według uznania własny kapitał.

W świecie BattleForge każdy będzie mógł wziąć udział zarówno w trybie kampanii, jak i rozgrywać pojedyncze scenariusze w kooperacji, a także wziąć udział w rankingowych pojedynkach. Bitwy toczone w trybie współpracy pozwolą również na zabawę drużynową lub rozgrywkę toczoną przeciwko sobie nawzajem.

Warto nadmienić, iż w grze istnieje możliwość wymieniania się swoimi wirtualnymi kartami z graczami z całego świata. To poprzez połączenie kilku gatunków gier, BattleForge zyskała miano gry nowej generacji, a tempo, pełna energii akcja oraz dość proste zasady rozgrywki sprawiają, że gra przyciągnęła do komputerów już setki tysięcy fanów.

Grę BattleForge można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> RTS

Ponadto wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego portalu Gamikaze. W tym tygodniu polecamy zapowiedzi diabolicznego The Cursed Crusade, gangsterki z przymrużeniem oka, czyli Saints Row: The Third oraz wielce wypatrywanego Mass Effect 3. Zrecenzowaliśmy też Darkspore od Electronic Arts, jak również przetestowaliśmy Nintendo 3DS. Nie zapominajcie przy okazji, że Gamikaze oficjalnie skończyło trzy lata i z tej okazji uruchomiliśmy konkurs, który oto kończy się dzisiaj! Do wygrania jest ponad 160 nagród!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Loadout na weekend
Loadout na weekend
Rafał Szramowiat
ArcheBlade na weekend
ArcheBlade na weekend
Rafał Szramowiat
Wild Warfare na weekend
Wild Warfare na weekend
Rafał Szramowiat
Lambda Wars na weekend
Lambda Wars na weekend
Rafał Szramowiat
Mica-Chew na weekend
Mica-Chew na weekend
Rafał Szramowiat
Prime World na weekend
Prime World na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (22)