AndroidKomunikacja/społecznośćSpołeczeństwo obywatelskieBetterPoints
BetterPoints ikona

BetterPoints5.0.37

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

BetterPoints to część serwisu internetowego, za pomocą którego można zbierać punkty za aktywności działające korzystnie na zdrowie oraz środowisko w mieście, a następnie wymieniać je na ciekawe nagrody. W Polsce usługa działa obecnie tylko we Wrocławiu, a w mieście użytkownicy systemu mogą liczyć na nagrody w postaci m.in. biletów do Hydropolis i na zwiedzanie Stadionu Miejskiego w zamian za punkty zebrane w aplikacji.

Pomysł na usługę BetterPoints jest prosty. Każda podróż autobusem, tramwajem lub pociągiem, dzielenie się autem z innymi osobami, a także bieganie lub jazda na rowerze, są punktowane. Przykładowo, przebycie autobusem jednego kilometra oznacza zdobycie 50 pkt. Szczegółowe informacje o punktacji dla poszczególnych czynności można znaleźć tutaj. Po uzbieraniu odpowiedniej liczby punktów przypisanych do nagrody (we Wrocławiu to obecnie bilety do Hydropolis, na Stadion Miejski, do aquaparku i na tor kartingowy przy Stadionie Wrocław), w aplikacji należy zgłosić chęć jej odebrania.

Korzystanie z aplikacji będzie możliwe dopiero wtedy, gdy założymy konto w usłudze Better Points. Można to zrobić na stronie internetowej Betterpoints.pl lub bezpośrednio w aplikacji, korzystając z adresu e-mail lub konta na Facebooku. Podczas testów programu mieliśmy jednak problem, aby utworzyć konto w aplikacji mobilnej, warto więc wcześniej wykonać niezbędne formalności w wersji przeglądarkowej.

Gdy zalogujemy się do konta, w aplikacji mobilnej, na ekranie głównej znajdziemy informacje pogrupowane w czterech kategoriach. W tej nazwanej "Główna" znajdziemy najnowsze informacje o projekcie. W sekcji "Zbieraj punkty" znajdziemy opis poszczególnych czynności, które należy wykonać w ciągu miesiąca, aby zdobyć punkty Better Points, np. 12 razy odbyć podróż tramwajem i pokonać odległość 800 m, a liczona będzie tylko jedna aktywność dziennie. W trzeciej kategorii "Nagrody" znajdziemy obowiązujące w danym momencie nagrody dla osób, które uzbierały odpowiednią liczbę punktów. W czwartej i ostatniej kategorii możemy zaś przekazać punkty wybranej organizacji społecznej lub charytatywnej.

Kluczowy jest zaś prawy górny róg ekranu aplikacji. Znajdziemy w nim przycisk pozwalający oznaczyć, że zaczynamy jazdę autobusem lub tramwajem, biegniemy lub jedziemy na rowerze. Program pobierze dane GPS ze smartfona i wyśle je na serwer, przypisując określoną liczbę punktów do naszego konta. Aplikacja jest prosta w obsłudze, ale tłumaczenie na język polski jest bardzo słabe i twórcy mają nad czym pracować.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań172
Data aktualizacji16 lip 2024
System operacyjnyAndroid 5.1 i nowsze
LicencjaBezpłatna
BetterPoints ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)