Bety Firefoksa 23 dostępne dla różnych systemów

Bety Firefoksa 23 dostępne dla różnych systemów

28.06.2013 12:21, aktualizacja: 28.06.2013 18:50

Mozilla poinformowała o dostępności testowych wydań wersji 23 przeglądarki Firefox dla systemów Windows, Linux, OS X oraz Android. Program można pobrać z naszej bazy, a wydanie dla Androida znajduje się w Google Play

Firefox 23 beta umożliwia blokowanie treści przesyłanych za pośrednictwem nieszyfrowanego protokołu HTTP, kiedy komunikujemy się ze stroną korzystającą z HTTPS. To posunięcie pomoże ochronić użytkowników przez atakami przeprowadzonymi z wykorzystaniem podmienionych, nieszyfrowanych elementów stron. Wydanie dla OS X uruchomione na wersji 10.7 systemu korzysta z charakterystycznego, „odskakującego” przewijania. Deweloperzy mogą skorzystać z monitora sieci, który rozbija statystyki pobierania na indywidualne elementy i pozwala znaleźć komponenty, które spowalniają stronę. Pełną listę zmian można znaleźć na stronie Fundacji.

Deweloperów testujących wersję 23 beta Firefoksa Mozilla zachęca do zabaw z Social API. API to pozwala na integrację różnych serwisów społecznościowych z przeglądarką, a użytkownikom daje dostęp do przycisku „udostępnij”, dzięki któremu można bardzo łatwo podzielić się obrazem czy linkiem ze znajomymi. Funkcje te można już testować na Facebooku.

Obraz

W wersji dla Androida największy nacisk położono na optymalizację i udoskonalenie elementów Awesome Bar i Awesome Screen, aby można było szybciej i wygodniej korzystać z przeglądarki. Poprawki obejmują między innymi automatyczne ukrywanie paska, kiedy nie jest używany, dzięki czemu mamy więcej miejsca na niedużym ekranie telefonu lub tabletu. Pasek można przywołać z powrotem „ściągając go” z góry. Ponadto, Awesome Bar został wyposażony w automatyczne uzupełnianie wpisywanych domen. Według Mozilli beta Firefoksa 23 jest jedyną przeglądarką na Androida, która działa w ten sposób. Warta uwagi jest także funkcja Switch to Tab, która pozwala na łatwe przełączenie się do karty z docelową stroną z poziomu Awesome Screen, bez otwierania jej ponownie w nowej karcie. Bezpośrednio z menedżera dodatków można zmienić domyślną wyszukiwarkę, udoskonalony został także wbudowany czytnik RSS. Z poziomu Awesome Bar można łatwo dodać kanał do śledzonych — wystarczy przytrzymać palec na pasku, kiedy otwarta jest strona z odnośnikiem do kanału RSS lub Atom. Pełną listę zmian i znanych błędów można znaleźć na stronie Mozilli.

Obraz

Warto również zwrócić uwagę na to, że nieco zmieniła się ikonka przeglądarki. Nowa czerwona panda jest, zgodnie z obecnie panującą modą, bardziej płaska.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)