Bezpłatny avast! 6.0 będzie wyposażony w maszynę wirtualną

Bezpłatny avast! 6.0 będzie wyposażony w maszynę wirtualną

Wojciech Kowasz
24.01.2011 17:48

Premiera kolejnej wersji najpopularniejszego w Polsce bezpłatnego programu antywirusowego avast! została przesunięta na luty, ale za to na użytkowników wersji 6.0 czekają interesujące nowości - między innymi maszyna wirtualna do uruchamiania podejrzanych aplikacji.

avast! 6.0 będzie wyposażony w funkcję nazwaną AutoSandbox. W przypadku podejrzanych programów, na przykład pobranych z Internetu, avast! zapyta użytkownika, czy chciałby uruchomić go w specjalnej maszynie wirtualnej oddzielonej od właściwego systemu. Jeśli uruchamiana aplikacja okaże się złośliwa, w najgorszym razie czeka nas rozczarowanie - wszystkie szkody wyrządzone zostaną bowiem maszynie wirtualnej, a nie tej prawdziwej. Jeśli podejrzenia okażą się bezpodstawne, program będzie można uruchomić normalnie. Podobne rozwiązania są obecne już od dłuższego czasu w komercyjnych programach antywirusowych i często określa się je też mianem "piaskownicy". avast! zasługuje tu jednak na uznanie, bo udostępni AutoSandbox także użytkownikom najpopularniejszej, bezpłatnej wersji avast! Free Edition.

Pozostaje więc czekać na nową wersję avasta!, a w międzyczasie z naszego portalu można pobrać bezpłatny avast! 5.1 Free Edition lub wersję testową komercyjnych edycji programu: Pro Antivirus oraz Internet Security.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)