BlackBerry wstaje z kolan. Porzucenie smartfonów się opłaciło?

BlackBerry wstaje z kolan. Porzucenie smartfonów się opłaciło?31.03.2017 20:57
BlackBerry wstaje z kolan. Porzucenie smartfonów się opłaciło?

Ostatnie lata można traktować jako swojego rodzaju kronikę upadku jednego z najważniejszych producentów urządzeń mobilnych, BlackBerry. Ostatnie miesiące z kolei obfitowały w doniesienia o całkowicie nowym pomyśle na siebie kanadyjskiej korporacji. Pomyśle, który przynosi efekty.

Nieczęsto poświęcamy uwagę dalekiej od technicznych zagadnień kwestii korporacyjnych finansów. Dla cieszącego się ogromnym sentymentem BlackBerry warto jednak zrobić wyjątek. Jak donosi Reuters, przychody BlackBerry znacząco przekroczyły oczekiwania i wyniosły 297 milionów dolary, zamiast prognozowanych 286 milionów.

BlackBerry Software: Securing the Enterprise of Things

Nie zmienia to faktu, że w stosunku do czwartego kwartału finansowego zeszłego roku przychody zmalały drastycznie, bo aż 36%. Trzeba jednak pamiętać, ze od tego czasu w BlackBerry zaszły krytyczne zmiany: produkcję smartfonów przeniesiono do chińskich fabryk, ograniczając swój wkład w produkcję do udostępniania logo.

Większe znaczenie zyskało za to oprogramowanie i usługi, udostępniane na Androidzie w ramach opłaty abonamentowej. To zaś pozwala w końcu szefowi BlackBerry, Johnowi S. Chenowi, na podzielenia się optymistycznymi prognozami, według których już w kolejnym roku fiskalnym BlackBerry zacznie przynosić zyski.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)