Błąd w Snow Leopard kasuje dane użytkowników

Redakcja

12.10.2009 12:05, aktual.: 12.10.2009 12:27

W sieci pojawia się coraz więcej komentarzy użytkowników, którzy stracili swoje dane w wyniku błędu w działaniu Snow Leoparda. Zagrożeni są wszyscy, którzy wykonali upgrade z poprzedniego systemu operacyjnego Apple'a.

O sprawie poinformował portal iTWire. Na forach dyskusyjnych Apple'a rośnie liczba wpisów dotyczących znikających danych. Wszyscy, których dotyczy ten poważny bug korzystali systemu operacyjnego Snow Leopard. Błąd związany jest z działaniem profili użytkownika, a dokładniej z celowym lub przypadkowym zalogowaniem się na konto dla gości. Pokrzywdzeni opisują, iż podczas powrotu na swój główny profil wygląda on tak jak w dniu pierwszego uruchomienia systemu. Niestety bezpowrotnie znikają też wszelkie zapisane na nim dane. Jak informuje Neowin, szanse na ich przywrócenie mają wyłącznie użytkownicy robiący kopie zapasowe na oddzielnych nośnikach.

Nie wiadomo jaka jest dokładna skala problemu, ale wygląda na to, iż potencjalnie zagrożeni są wszyscy użytkownicy, którzy zrobili upgrade z wcześniejszego systemu - Leopard. Ponadto, okazało się że pierwsze wpisy na temat tego błędu pojawiły się już niedługo po udostępnieniu systemu Snow Leopard. Pomimo tego na oficjalnych forach ciągle nie ma odzewu ze strony pracowników Apple’a.

Do czasu zlikwidowania błędu przez twórców systemu sugeruje się użytkownikom zrezygnowanie z konta dla gości. Jeśli jest ono potrzebne zaleca się je wyłączyć i uruchomić ponownie. Innym rozwiązaniem jest stworzenie zwykłego profilu z włączonymi elementami ochrony rodzicielskiej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)