Blokada majowej aktualizacji Windows 10? Problemem może być pendrive lub karta SD

Karta pamięci lub pendrive mogą zablokować instalację majowej aktualizacji Windows 10
Karta pamięci lub pendrive mogą zablokować instalację majowej aktualizacji Windows 10
Oskar Ziomek

24.04.2019 18:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Majowa aktualizacja Windows 10 jest od kilku tygodni dokładnie sprawdzana przez Insiderów. Choć ten etap może się kojarzyć z całym okresem testowym znanym z poprzednich wydań systemu, tym razem jest nieco inaczej. Testerzy po kilku miesiącach bieżących testów otrzymali bowiem Windowsa do wglądu raz jeszcze, tym razem w niemal finalnej formie. To etap, który ma wyeliminować ostatnie błędy przed udostępnieniem aktualizacji szerszemu gronu odbiorców.

Chociaż jak dotąd w mediach nie pojawiają się informacje o krytycznych błędach, które mogłyby budzić wątpliwości odnośnie stopnia dopracowania nowego wydania systemu, to kilku usterek nie udało się uniknąć. Okazuje się bowiem, że osoby chcące zainstalować majową aktualizację Windowsa 10 mogą napotkać na specyficzny problem. Chodzi o komunikat, który informuje, że dany komputer nie jest jeszcze gotowy na instalację nowego systemu, a problem dotyczy sprzętu.

Komunikat o błędzie instalacji majowej aktualizacji Windows 10, źródło: Windows Support.
Komunikat o błędzie instalacji majowej aktualizacji Windows 10, źródło: Windows Support.

Niestety, treść samego powiadomienia nie wystarcza, by intuicyjnie móc ten problem jakoś rozwiązać. Co więcej, wśród informacji pojawia się zapewnienie, że użytkownik nie musi podejmować żadnej akcji, a nowy Windows zostanie automatycznie zainstalowany przez Windows Update, gdy będzie już taka możliwość. Okazuje się jednak, że w praktyce błędu można się pozbyć samemu i to w zaskakująco prosty sposób.

Jak czytamy bowiem na stronie pomocy technicznej Microsoftu, opisywany komunikat o błędzie może się pojawiać w sytuacji, gdy do komputera podczas aktualizacji jest podłączony zewnętrzny nośnik pamięci, taki jak pendrive czy karta SD. W systemie zauważono kłopot z właściwym przypisywaniem liter do napędów podczas aktualizacji, przez co w takich przypadkach możliwość instalacji jest blokowana.

Aby pozbyć się komunikatu o błędzie, a tym samym odblokować możliwość instalacji testowej wersji majowej aktualizacji Windows 10, pomocne może się więc okazać odłączenie od komputera pendrive'a czy karty pamięci z czytnika – przynajmniej na czas aktualizacji. Niestety takie rozwiązanie nie musi być skuteczne w każdym przypadku. Microsoft informuje bowiem, że problem może także dotyczyć wewnętrznych dysków w komputerze. Wówczas komunikat będzie nadal wyświetlany, do czasu rozwiązania problemu z przypisywaniem liter napędów.

Przeszkodą w instalacji aktualizacji mogą być także gry

Warto przypomnieć, że inną przeszkodą w instalacji majowej aktualizacji Windows 10 mogą być gry, a konkretnie ich niezaktualizowane wersje. W tym przypadku kłopotliwe okazują się zabezpieczenia przed oszukiwaniem. Szczegóły opisywaliśmy w odrębnej publikacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (155)