Boisz się uzależnienia od YouTube'a? Aplikacja na Androida pokaże ci twoje statystyki

Boisz się uzależnienia od YouTube'a? Aplikacja na Androida pokaże ci twoje statystyki

Boisz się uzależnienia od YouTube'a? Aplikacja na Androida pokaże ci twoje statystyki
Oskar Ziomek
27.08.2018 21:13, aktualizacja: 28.08.2018 17:18

Google po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebie analizowania stanu uzależnienia użytkownika od smartfona, w tym przypadku w kontekście oglądania internetowych filmów na YouTubie. Temat poruszany był już wielokrotnie jeszcze na tegorocznej konferencji Google I/O w maju, kiedy mówiono o nowych rozwiązaniach implementowanych w samym Androidzie. Pierwsze zmiany pojawiły się w aplikacji YouTube, wtedy pod postacią nowej opcji przypominającej o konieczności zrobienia sobie przerwy po wielominutowym oglądaniu nagrań.

Teraz przyszedł czas na kolejne nowości związane w zasadzie z tą samą opcją. W ustawieniach aplikacji YouTube na Androidzie pojawia się nowy widok ze statystykami. Użytkownik będzie miał stąd szansę dowiedzieć się ile minut spędził na oglądaniu filmów dzisiaj, wczoraj i przez ostatni tydzień. Dodatkowo pojawi się tu informacja o średnim czasie oglądania dziennie. Te informacje można z jednej strony uznać wyłącznie za ciekawostkę, ale z drugiej mogą się okazać bodźcem do ograniczenia swoich nawyków korzystania z YouTube'a czy też zmniejszenia czasu, po którym aplikacja ma przypomnieć o przerwie (wcześniejsza funkcjonalność pozostaje bowiem bez zmian).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

[join][img=04_disable-sounds-notifications-device-frame]Przy okazji Google zwraca uwagę na inne mechanizmy dostępne w aplikacji YouTube, które mogą pomóc zwalczyć ewentualne uzależnienie od filmów, a w konsekwencji możliwe, że również uzależnienie od smartfona. Są nimi między innymi możliwość ograniczenia wyświetlania komunikatów z YouTube'a tylko do jednego powiadomienia podsumowującego na dzień oraz opcja wskazania godzin, w których powiadomieniom nie będzie towarzyszyć dźwięk oraz wibracje.

Jak zwykle w przypadku tego typu nowych opcji w aplikacjach, należy uzbroić się w kilka dni cierpliwości, nim nowy widok statystyk pojawi się u każdego użytkownika YouTube'a na Androidzie. Google poinformował, że aktualizacje już teraz trafiają do wszystkich, ale w praktyce proces ten zwykle rozciąga się co najmniej na kilka dni – nowe wersje programów trafiają do użytkowników partiami. Aby szybciej uzyskać dostęp do nowych statystyk, czasem wystarczające może się okazać ręczne wymuszenie aktualizacji aplikacji, jednak w większości przypadków lepiej po prostu zaczekać kilka dni nim zmiany automatycznie zostaną udostępnione dla danego urządzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)