Boisz się uzależnienia od YouTube'a? Aplikacja na Androida pokaże ci twoje statystyki

Boisz się uzależnienia od YouTube'a? Aplikacja na Androida pokaże ci twoje statystyki27.08.2018 21:13
Boisz się uzależnienia od YouTube'a? Aplikacja na Androida pokaże ci twoje statystyki

Google po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebie analizowania stanu uzależnienia użytkownika od smartfona, w tym przypadku w kontekście oglądania internetowych filmów na YouTubie. Temat poruszany był już wielokrotnie jeszcze na tegorocznej konferencji Google I/O w maju, kiedy mówiono o nowych rozwiązaniach implementowanych w samym Androidzie. Pierwsze zmiany pojawiły się w aplikacji YouTube, wtedy pod postacią nowej opcji przypominającej o konieczności zrobienia sobie przerwy po wielominutowym oglądaniu nagrań.

Teraz przyszedł czas na kolejne nowości związane w zasadzie z tą samą opcją. W ustawieniach aplikacji YouTube na Androidzie pojawia się nowy widok ze statystykami. Użytkownik będzie miał stąd szansę dowiedzieć się ile minut spędził na oglądaniu filmów dzisiaj, wczoraj i przez ostatni tydzień. Dodatkowo pojawi się tu informacja o średnim czasie oglądania dziennie. Te informacje można z jednej strony uznać wyłącznie za ciekawostkę, ale z drugiej mogą się okazać bodźcem do ograniczenia swoich nawyków korzystania z YouTube'a czy też zmniejszenia czasu, po którym aplikacja ma przypomnieć o przerwie (wcześniejsza funkcjonalność pozostaje bowiem bez zmian).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

[join][img=04_disable-sounds-notifications-device-frame]Przy okazji Google zwraca uwagę na inne mechanizmy dostępne w aplikacji YouTube, które mogą pomóc zwalczyć ewentualne uzależnienie od filmów, a w konsekwencji możliwe, że również uzależnienie od smartfona. Są nimi między innymi możliwość ograniczenia wyświetlania komunikatów z YouTube'a tylko do jednego powiadomienia podsumowującego na dzień oraz opcja wskazania godzin, w których powiadomieniom nie będzie towarzyszyć dźwięk oraz wibracje.

Jak zwykle w przypadku tego typu nowych opcji w aplikacjach, należy uzbroić się w kilka dni cierpliwości, nim nowy widok statystyk pojawi się u każdego użytkownika YouTube'a na Androidzie. Google poinformował, że aktualizacje już teraz trafiają do wszystkich, ale w praktyce proces ten zwykle rozciąga się co najmniej na kilka dni – nowe wersje programów trafiają do użytkowników partiami. Aby szybciej uzyskać dostęp do nowych statystyk, czasem wystarczające może się okazać ręczne wymuszenie aktualizacji aplikacji, jednak w większości przypadków lepiej po prostu zaczekać kilka dni nim zmiany automatycznie zostaną udostępnione dla danego urządzenia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)