BookScanner Pro – szybkie skanowanie książek Twoim iPhonem

BookScanner Pro – szybkie skanowanie książek Twoim iPhonem

BookScanner Pro – szybkie skanowanie książek Twoim iPhonem
22.11.2016 12:31

Skanowanie książek jest procesem żmudnym, ale można go przyspieszyć – na przykład korzystając z aplikacji BookScanner Pro. Jej autorem jest firma ABBYY, znana jako producent słowników w postaci cyfrowej i programów OCR.

Aplikacja jest o tyle ciekawa, że pozwala skanować książki i dokumenty iPhonem lub iPadem. Proces ten polega oczywiście na robieniu zdjęć kolejnych stron, przy czym w przypadku książek można fotografować dwie strony na raz. Można również skorzystać z trybu „najlepszy z trzech”, w którym program automatycznie wybierze najlepsze i najbardziej czytelne zdjęcie każdej ze stron. Po zakończeniu sesji zdjęcia zostaną wysłane do chmury, a tam podzielone na strony, przycięte i przerobione na czarno-białe, dzięki czemu łatwiej będzie odczytać z nich tekst.

Obraz

Aplikacja najlepiej radzi sobie ze stronami, które zostały zapełnione tekstem w całości, nawet jeśli zdjęcie nie było idealnie proste.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Skanowany dokument można w dowolnym momencie uzupełnić o brakujące strony lub zmienić ich kolejność. Obrazy można wyeksportować jako zestaw plików JPG, (Dropbox, Box, Evernote Facebook, Google Drive, OneDrive i Yandex.Disk). Lista skanowanych dokumentów będzie przechowywana w aplikacji, razem z metadanymi. Plikom można przypisywać własne etykiety i korzystać z wyszukiwarki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kolejnym krokiem jest rozpoznawanie tekstu. Aplikacja może wysłać przygotowane i posortowane strony do chmury ABBYY, gdzie automat rozpozna słowa zapisane w 193 językach. Przed wysłaniem można także wybrać ręcznie język i format, w jakim dostarczony zostanie tekst. Do wyboru mamy DOCX, PDF, TXT, RTF, EPUB, FP2 i kilka innych.

Automat będzie starał rozpoznać i zachować także formatowanie tekstu, co wychodzi mu różnie. System OCR nieźle radzi sobie z tabelkami, listami i wcięciami, gorzej z indeksami górnymi.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

BookScanner Pro działa na systemie iOS, wymaga połączenia z Internetem i dostępu do aparatu. Aplikacja kosztuje 20 dolarów i daje dostęp do narzędzi sporo droższych – w tym systemu OCR firmy ABBYY.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)