Brak planów na weekend? Nowa gra Wiedźmin pozwoli zabić wolny czas

Brak planów na weekend? Nowa gra Wiedźmin pozwoli zabić wolny czas
28.11.2014 09:26
Brak planów na weekend? Nowa gra Wiedźmin pozwoli zabić wolny czas

Na Dziki Gon poczekamy do przyszłego roku, ale to nie znaczy, że mamy gry wypatrywać z założonymi rękami. Tuż przed weekendem na rynku pojawiła się wreszcie planszówka Wiedźmin: Gra Przygodowa, dostępna zarówno w wersji cyfrowej, jak i tradycyjnej, do rozłożenia na stole. Opracowany przez Ignacego Trzewiczka produkt pozwoli nam się wcielić w głównych bohaterów komputerowej (a od niedawna też konsolowej) sagi.

Wiedźmin Gra Przygodowa || Zwiastun edycji cyfrowej

W przenośnej wersji tytuł do kupienia jest w Google Play oraz App Store, zaś edycję PC można nabyć na Steamie lub także z GOG.com oraz Cdp.pl. Namacalne wydanie dzieła powinniście znaleźć już na półkach normalnych sklepów z planszówkami. Wcielicie się tutaj w Geralta, Triss Merigold, Yarpena Zigrina lub Jaskra, by spróbować jako pierwsza osoba zgromadzić pewną liczbę punktów, potrzebnych do zwycięstwa. W zależności od tego, na ile ich się umówimy, rozgrywka trwać będzie odpowiednio dłużej albo krócej.

Edycje cyfrowe mają tę przewagę nad zwyczajną fizyczną, że nie wymagają szukania chętnych do gry znajomych z okolicy, bo rywali znajdziecie po prostu w sieci. Do tego jest opcja zabawy dla samotników, czyli ze sztuczną inteligencją, a także standardowa rozgrywka z kolegami na zmianę nad tabletem. Ponieważ produkt stworzony został na bazie serii RPG, znajdziecie tu oczywiście pewne elementy specyficzne dla tego nurtu. Przy okazji poruszania się po kolorowej mapie, zależnego od rzutów kostką, będziecie rozwijać bohaterów, wykorzystywać ich umiejętności specjalne i wykonywać zadania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponieważ to Wiedźmin, po drodze napotkacie naturalnie liczne przeszkody w postaci m.in. potworów. Ich pokonywanie niesie spore korzyści, jednak fiasko także znacznie odczujecie, więc czasem warto zastanowić się, czy nie spróbować wrócić w dane miejsce bardziej rozwiniętym herosem. Innych graczy nie da się bezpośrednio zaatakować, niemniej wykonywane przez nas misje mogą popsuć im szyki. Największym problemem będzie zapewne cena. O ile Gra Przygodowa na urządzenia przenośne to wydatek rzędu 20, a na PC 35 złotych, tak zestaw do rozłożenia na stole kosztuje ponad 180 złotych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)