Broadcom kupuje NetLogic Microsystems

Broadcom kupuje NetLogic Microsystems

Wojciech Cybulski
12.09.2011 15:19

Szykuje się kolejne duże przejęcie w branży IT. Broadcom, znany ze swoich rozwiązań dla sieci bezprzewodowych i telekomunikacyjnych ogłosił, że za 3,7 miliarda dolarów kupi swojego konkurenta na rynku półprzewodników - firmę NetLogic Microsystems.

Na mocy zawartego porozumienia Broadcom zapłaci akcjonariuszom NetLogic Microsystems 50 dolarów za akcję. Dzięki przejęciu Broadcom powiększy swoją ofertę o procesory wielordzeniowe i wysoko energooszczędne układy dla rozwiązań wbudowanych. Jest to bardzo ważne dla firmy, ponieważ półprzewodnikowa część oferty Broadcom cały czas czekała na wzmocnienie. Obecnie obie firmy czekają na konieczną zgodę regulatorów rynku. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2012 roku.

Przejęcie NetLogic Microsystems to największa, jednak nie jedyna tego typu operacja w historii Broadcom. Za każdym razem, gdy firma chciała wejść na jakiś rynek i rozszerzyć swoja ofertę, realizowała to poprzez przejęcie. Do najdroższych inwestycji Broadcom można zaliczyć kupno Sibyte za 2 miliardy dolarów oraz przejęcie Newport Communications za 1,2 miliarda dolarów. W tym roku Broadcom przejął już dwie firmy - Provigent Ltd. za 313 milionów dolarów i SC Square Ltd. 41,9 miliona dolarów.

Broadcom to kolejna już w tym roku firma IT, która zdecydowała się na duże, kosztowne przejęcie. Wcześniej podobny ruch wykonał Google kupując Motorolę za 12,5 miliarda dolarów.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)